Danmarks sødeste kassedame 2017: Her er alle de indstillede
Hjemmet fik mange indstillinger til Danmarks sødeste kassedame 2017. Se alle de nominerede her.
Hjemmet

Indstillinger til Danmarks sødeste kassedame 2017

Danmarks sødeste kassedame 2017: Her er alle de indstillede

Del på

Danmark er fuld af søde kasseassistenter, som kunderne sætter stor pris på. Næsten 1000 har skrevet til os for at indstille deres favorit. Her kan du se, hvem der var nomineret fra din egen by.

Af | 03.mar.2017 | Nyt

LÆS OGSÅ: Danmarks sødeste kassedame: Her er årets fem finalister

Allerød: Janne Borch, Kvickly; Frederik,Jette, Rema 1000

Allinge: Gurli Olsen, Superbrugsen Assens: Malthe Lindholm Noes,Netto

Augustenborg: Celine Horn Pedersen, Netto; Gitte, Monique, Superbrugsen

Auning: Celina Jensen, Netto; Mette, Superbrugsen

Beder: Mie Zacho, Superbrugsen

Billund: Mette Dvinge, Monica, Ruth Klausholt, Rema 1000

Birkerød: Bastian Vilhelmsen, Kiwi; Jette Nielsen, Sofie Thoning Hofland, Rema 1000

Bjerringbro: Hanne, MENY; Lorena Mihaela Dragoianu, Superbrugsen

Bogense: Lene, Fakta; Inge, Rema 1000

Bredebro: Josef Lucas, Dagli’ Brugsen

Brenderup: Anne Elkrog, Brenderup Bageri; Benjamin Lund, Dagli’ Brugsen

Brovst: Bente Clausen, Fakta

Brædstrup: Freja Gine Christensen, Netto; Joan, Rema 1000

Brøndby: Yvonne Jensen, Fakta

Brønderslev: Anja Kristensen, Min Købmand

Brønshøj: Frederik, Netto

Børkop: Sisse Andreasen, Fakta; Reem, Elsebeth, Susanne Kvist, Rema 1000

Bøvlingbjerg: Vibeke Pedersen, Dagli’ Brugsen

LÆS OGSÅ: Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Malene har et smil til alle

Charlottenlund: Julius, Irma

Christiansfeld: Kim, Sanne Traneskov, Fakta; Marianne Grave Lindvig, MENY

Dronninglund: Jonna, Superbrugsen

Dyssegård: Jytte Thorborg, Rema 1000

Egå: Cecilie, Netto

Esbjerg: Anne T. Johansen, Daniel, Netto; Anna Bell, Rema 1000

Esbjerg V: Sandra Timmner, Netto; Birthe Andersen, Fakta

Espergærde: Joy, Fakta

LÆS OGSÅ: Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Jette Clausen

Fanø: Ellen Roug, Spar; Else Hansen Superbrugsen

Farsø: Kirsten, Superbrugsen

Farum: Dorte Petersen, Kvickly; Pernille Hammer, Rema 1000

Ferritslev: Jonas, Emma Enegaard Rahbek Vithen, Fakta; Bodil,Superbrugsen

Fredensborg: Thomas Stammerjohan Grant, Netto; Yvonne, Superbrugsen

Fredericia: Ruby Bang, Fakta; Tina Kruse, Superbrugsen

Frederiksberg C: Anette, Irma

Frederiksberg: Tine Engquist, Føtex; Abdi, Lidl; Gerhardt Lindstrøm, MENY; Trine Vestenaa, Rema 1000

Frederikshavn: Mia Trangbæk, Fakta; John Hoffman, Rema 1000

Frederikssund: Mads Peter Krogh, Vibeke Hendriksen, Føtex

LÆS OGSÅ: Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Majbritt Olsen

Galten: Pernille, Rema 1000

Gentofte: Christian Olsson, Oskar Andersen, Netto

Gislev: Helle, Superbrugsen

Glostrup: Musti, Netto

Grenaa: Connie Lassen, Mekina Erglic, Kvickly

Greve: Samra, Lidl

Græsted: Sabina S, Teis Johannesen,Netto

Gudhjem: Bodil, Dagli’ Brugsen

LÆS OGSÅ: Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Hanne Skov Andersen

Haderslev: Louise, Anita Langholz, Aldi; Vibeka Vestergård, Føtex; Ditte Dethlefsen Nielsen, Netto; Beate Petersen, Rema 1000

Haslev: Lars Saxnæs , Bilka; Nanna, Rema 1000

Hedensted: Joan, Superbrugsen

Hellerup: Damaris Pena, MENY

Helsingør: Esra, Netto

Herning: Karen Bækby Christensen, ABC; Anna Ocampo Krogshede, Yanuga Kulasingam, Fakta; Kamilla Nielsen, Netto

Hirtshals: Maria Maarup Ludvigsen, Netto

Hjallerup: Mette Blicher, Rema1000

Hjørring: Anne Marie Jensen, Rema1000

Hobro: Jan Andersen, Aldi; Dusana, Nantichan, Lidl

Holbæk: Pernille Braae, Rema1000

Holstebro: Ellen, Kirsten Nørgaard Nielsen, Netto; Hanne Mette Larsen, Helena Svensson , Helle Olesen, Lene Bostrøm; Rema 1000

Holsted: Inge A, ABC

Holte: Yvonne Jensen, Kvickly

Horbelev: Evy Klingenberg Hansen, Min Købmand

Hornbæk: Maria Kanne, Rema1000; Marie Persson, Superbrugsen

Horsens: Heidi Møller Jensen, Lidl; Ricki Grønlund, Sabrina Lund Sommer,Netto

Humlebæk: Lasse Bordal, Superbrugsen

Hundested: Helle B. Nielsen, MENY

Hurup: Lone, MENY

Hvalsø: Christian Poulsen, Superbrugsen

Hvide Sande: Tina Ørgaard, Spar

Hvidovre: Sanne Østergård, Fakta; Preeti Kalra, Kiwi

Højbjerg: Bilal Aqtash, Kiwi; Anne Sofie, Christian Gnutzmann, Netto; Bjørn Krog Jensen, Rema 1000

Hørning: Nicolai Damsgaard, Sine Bech Andersen, Superbrugsen

Hørsholm: Per, Superbrugsen

Hørve: Laura Vejlegaard Boesen,Kiwi

Haarby: Theresea Eckelt, Anette Elin Stenmann Nielsen, Netto

LÆS OGSÅ: Finalist til Danmarks sødeste kassedame m/k: Christian Poulsen

Ikast: Carina Jacobsen, Fakta

Jelling: Kira Bang Pedersen, Netto

Juelsminde: Jette-Kirsten Havn Larsen, Superbrugsen

Jyderup: Ditte Panduro, Netto; Anita Mondrup Pedersen, Spar; Emma Ronge Søberg, Lisbeth, Superbrugsen

Jyllinge: Lene, Fakta; Charlotte, Lidl; Anna Vestergaard, Netto

Jægerspris: Lene Christoffersen, Netto

Kalundborg: Anita, Kirsten Olsen, Føtex

Karlslunde: Kasper, Netto

Karup: Kasper Stig Andersen, Winnie Flink, Rema 1000; Maria Holdgaard, Dagli’ Brugsen,

Kastrup: Grith, Netto

Kerteminde: Martin Sørensen, Superbrugsen

Kettinge: Josephine Høj Nielsen, Dagli’ Brugsen

Kibæk: Heidi Piihl, Fakta

Kjellerup: June, Netto

Knebel: Freja, Emilie Wemhoff, Dagli’ Brugsen

Kolding: Caroline Asbæk, Fakta; Jane Matzen, Kiwi; Asbjørn Nielsen, Mads Jacobsen, Netto; Inge Pedersen, Rema 1000; Maria Damkjær, Superbrugsen

Kolind: Clara Brøgger Poulsen, Superbrugsen

Kongens Lyngby: Kurt, Netto

Kongerslev: Betina Flou Riise, Superbrugsen

Korsør: Macaela May, Lidl

København N: Nick, Irma, Daniel, Mia, Netto

København SV: Majbritt Olsen, Netto

København V: Emil Grunning, Netto; Kirsten Thams, Rema 1000

København Ø: Lene Ortman, Irma; Anna Mouridsen, Netto

Køge: Gunhild Lorentzen, Irma; Anders Larsen, Yvonne, Susanne Henriksen, Sus, Netto

Lemvig: Laila Kjærsgård, Patrick, Rema 1000

Lyngby: Ketty Holm Philipsen, Mads Tang, Rema 1000

Lystrup: Phillip, Netto

Løgstør: Connie, Superbrugsen

Mariager: Helle Domino, Dagli’ Brugsen

Maribo: Gerda Schultz, Netto; Astrid Bannebjerg, Rema 1000

Middelfart: Alice Pia Nielsen, Føtex; Lone Mikkelsen, Superbrugsen

Måløv: Søren Schmidt, MENY

Nexø: Dorthe, Fakta; Heidi Elstrøm, Lidl; Birgitte Jakobsen, Spar

Nibe: Merete Christensen, Superbrugsen

Nordborg: Per, Fakta

Nyborg: Katrine, Fakta; Helle Trustrup, Kvickly; Elina Holst Nielsen, Freja Saxtorff, Lidl

Nykøbing: Bente Overgaard Jensen, Netto

Nykøbing F: Tobias Dickow, Rema 1000

Nykøbing M: Jette Randrup, Min Købmand; Annbritt Øllgaard Andersen, Aldi; Jacob Roikjær, Netto

Næstved: Mille Christiansen, Fakta; Pia Henriksen, Laila, Netto

Nørre Alslev: Lene Høper, Let-Køb; Daniel Poulsen, Netto; Birgitte, Superbrugsen

Nørre Aaby: Susanne Christiansen, Superbrugsen

Odense C: Jeanet Christensen, Netto; Jette Skjoldborg Clausen, Rema 1000

Odense M: Katrine, Fakta

Odense N: Frederikke, Hanne Skov Andersen, Superbrugsen

Odense NV: Sarah Christensen, Fakta; Lene Hyllegaard, Lene Pedersen, Lene, Løvbjerg;

Odense SV: Camilla Rousing Clemmensen, Karin, Susan Bechsgaard, Kvickly; Nadja Røper, Netto; Lajla, Superbrugsen

Odense SØ: Aida, Lidl; Nicky, Netto

Odense V: Nicolai, Føtex

Randers NV: Jeannette Hillerup Nielsen, Føtex

Randers SV: Anna Karina Thompsen, Rema 1000

Randers SØ: Irene Larsen, Kvickly

Ringe: Tina Ernstsen, Lidl; Tove Rasmussen, Netto

Ringkøbing: Magnus Storgaard Sørensen, Netto

Ringsted: Jolisha Abigabirwa, Fakta; Majse Maria Hansen, Netto

Risskov: Ann, Fakta; Frida Conrad Christensen, Netto; Betina B Frederiksen, Rema 1000

Roskilde: Vibeke Olsen, Dagli’ Brugsen; Trang, Kvickly; Katrine Draabe Andersen, MENY; Üsame Erkam Kilic, Netto

Ry: Anette Langberg Rasmussen, Kvickly

Rødekro: Ulla Oksen, Superbrugsen

Rødovre: Karin Holm, Føtex; Josephine Ida Gerding Andersen, Netto

Rønde: Mads Hinge Åkerlund, Fakta; Simone Høgsberg, Netto

Rønne: Camilla Hartmann, Dagli’ Brugsen

Rønnede: Signe, MENY; Isabel, Rema 1000

Sakskøbing: Tina Steenholdt Frederiksen, Superbrugsen

Samsø: Julie Løvaas Anderson, Netto

Silkeborg: Sandra Christiansen, Kvickly; Marianne, Min Købmand; Berit, Rema 1000 Skagen: Ditte Hejlskov Sørensen,
Rema 1000

Skibby: Mille Binder Larsen, MENY; Daniel Vestberg, Netto Skive: Mette, Kvickly; Jonas Poulsen, Netto

Skovlunde: Tobias Ravn Sommer, Netto

Skælskør: Sussi, Superbrugsen

Slagelse: Gitte Jensen, Fakta; Oliver, Jesper Nielsen, Netto

Slangerup: Lotte, Dagli’ Brugsen

Solbjerg: Peter Juhl Toft, Rema 1000

Spjald: Tina Henning, Superbrugsen

Stege: René, Fakta

Stenlille: Gitte, Superbrugsen

Stenløse: Monica Ørting, Kiwi

Stokkemarke: Tina, Dagli’ Brugsen

Store Heddinge: Kim, Netto

Store Merløse: Dorte, Dagli’ Brugsen

Struer: Hanne Peitersen, Kvickly; Frederik Holmboe, Netto; Lene Laumann Jespersen, Rema 1000; Sonja Jacobsen, Spar

Stubbekøbing: Caroline Minna Lundberg, Fakta; Lonnie Tærsker Omø, OK-tanken

Svendborg: Emil, Kvickly; Merete Pryds, Rema 1000

Svenstrup: Laila, Rema 1000

Svinninge: Ellen, Renette, Superbrugsen

Søborg: Lone Sørensen, Marijana, Kvickly; Jytte, Rema 1000

Sønderborg: Niels Hansen, Kvickly; Sarah Andersohn, Lidl; Lone, Netto; Birgit Andersen, Rema 1000

Tappernøje: Diana Kring Jakobsen, Fakta

Tarm: Malene Henriksen, ABC; Malene Thomsen, Let-Køb

Terndrup: Jytte, Line Søgaard, Fakta; Britta Petersen, Superbrugsen

Thisted: Nanna Vestergaard, MENY; Nanna Holm Thomsen, Min Købmand

Tikøb: Maja Sønderberg, Spar

Tjæreborg: Anders Bøtcher Sørensen, Superbrugsen

Tranbjerg: Alice, Rema 1000

Trige: Gitte, Rema 1000

Tønder: Grete Petersen, Rema 1000

Taastrup: Hatice Sahin, Kvickly; Sussi Daniel Hansen, Lidl

Ulfborg: Jesper Sahl Dyhrberg, Fakta; Camilla Bak, Jonatan, Netto

Valby: Helle B. Nielsen, MENY; Asbjørn Damkjær, Netto

Vallensbæk: Fie Marie Krugermeier, Rema 1000

Vallensbæk Strand: Kristina, Martin T., Superbrugsen

Vanløse: Flemming Rosleff, Irma; Lærke, Tove Nielsen, Netto

Varde: Tenna Støjier Gude Pedersen, Fakta; Jonna Hansen, Lidl; Caroline Skoudal Hansen, Mette Skovsen, Netto

Vejby: Tim Rubeksen, Netto; Diana, Rema 1000

Vejen: Bente Jensen, Kvickly; Sarah Stubbe, Netto

Vejle: Emina Brakmic Jatic, Aldi; Pernille Bergmann Jepsen, Bilka; Pernille, Føtex; Dalida Cama, Else Marie Andreasen, Kvickly

Vemmelev: Line Jensby, Netto

Viborg: Nicolai Stenskrog, Netto; Louise Andersen, Tanja, Rema 1000

Virum: Caroline Velschou Thostrup-Hansen, Kasper Amund Henriksen, Netto

Vodskov: Cecilie Danielsen, Netto

Vordingborg: Stine Roosevelt Andersen, Fakta; Marianne, Sonja, Kvickly

Væggerløse: Gerda, Isabella Andersen, Isabella Kim, Netto

Ærøskøbing: Jette Dovald, Netto

Ølstykke: Dorthe Jensen, Fakta; Hr. Hinge, Netto; Elsa, Rema 1000

Ørbæk: Elin, Netto; Dorrit Viby Mathiesen, Sabine Fenger Kudsk, Superbrugsen

Aabenraa: Iben Strøm, Netto; Berit Pladsbjerg, Doris Hansen, Rema 1000

Aabybro: Anja Larsen, Fakta

Åbyhøj: Paw Leth-Andersen, Netto

Aakirkeby: Annika Falck, Netto; Kenneth Nordkvist, Spar

Aalborg: Henrik, Fakta; Kamilla Udholm Hansen, Kiwi; Akari, Camilla Walsted, Laila Høgh, Mathias Kristensen, Netto; Pernille, Spar; Jette Exner, Lotte Møller, Superbrugsen

Aalborg SØ: Charlotte, Lidl

Aalestrup: Dora Kristensen, Rema 1000

Aarhus C: Emma Schriver, Mathias, Netto; Anne Dorte, Rema 1000

Aarhus N: Inge-Lise, Camilla Hørlyck Frederiksen, Løvbjerg; Marie Thordal, Rema 1000

Aarhus V: Ann, Fakta

Aars: Anne Riis, Netto; Lærke Heisz, Rema 1000

Aarup: Caroline Jepsen, Min Købmand

Del på
Kommentarer (0)
Henter...