-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
-
Er der en engel, der vil fortælle dig noget? Lær at tolke engletal her
'Ex on the Beach'-deltager forvirret efter våd drøm
Det kan være svært at vælge mellem dejlige damer – og netop derfor har Oliver Kalika holdt sine muligheder åbne i 'Ex on the beach'.
LÆS OGSÅ: 'Nybyggerne'-babe har født
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Lærke og Oliver leger 'Hvem har'..
For nylig valgte han dog at fokusere på Lærke Ketel, men når man er glad for det modsatte køn, og det vrimler med letpåklædte kvinder, kan det være svært at holde fokus.
- Jeg synes, at Milla og jeg sendte nogle blikke til hinanden i går, og det har åbenbart gjort et eller andet med min hjerne, forklarer den unge fyr fra Aabenraa i det nyeste afsnit af 'Ex on the Beach' og fortsætter:
- I nat drømte jeg, at jeg havde sex med hende, og det var virkelig en god drøm.
LÆS OGSÅ: Fangede du teksten? Her er hele Mettes sang i ‘Bachelor’
Selvom det bare var en drøm, har den sat fluer i Olivers hoved.
- Jeg er glad for Lærke, og jeg har følelser for Lærke, men NØJ jeg tror Milla er god i sengen, slår han fast.
LÆS OGSÅ: Micki Cheng overrasker med nyt projekt
Hemmelig kæreste
Herhjemme i Danmark, hvor optagelserne til programmet for længst er ovre, er singlelivet også forbi for Oliver Kalika. Han har nemlig fået en kæreste.
Navnet på den heldige pige, vil Oliver Kalika ikke ud med, men han har indikeret, at det er en af de andre “Ex on the beach”-deltagere.
– Jeg har faktisk været sammen med hende, fra den dag jeg kom hjem fra ex. Derfra var vi faktisk sammen nærmest hver dag, siger han, og da Realityportalen spørger direkte ind til, om det er en af de andre, svarer han:
– Det kunne meget vel være, at hun var det faktisk.
LÆS OGSÅ: Så tætte er kronprinsparrets børn: Stærke sammen
Lærke Ketel har tidligere fortalt, at hun stadig er single efter ‘Ex on the Beach’. Så hvem ved? Måske har Oliver endelig vundet Ellen Barkers hjerte eller måske bliver drømmen om Milla til virkelighed.