Foto: Privat
Foto: Privat

Gravid paradiso afslører: Det skal min søn hedde

Christina Maria løfter nu sløret for, hvad sønnen skal hedde.

I næste uge har 'Paradise'-baben Christina Maria termin med sin lille søn. Hun og kæresten ser meget frem til at blive forældre, men har indtil nu været i tvivl om, hvad deres lille baby skulle hedde.

Paradisoen nævnte tidligere, at parret overvejede navnet Thor Elias, men de var meget i tvivl og spurgte derfor om hjælp til gode navne. Nu har parret dog endelig besluttet sig for det helt rigtige drengenavn.

- Jeg har jo fået rigtig meget hjælp af alle jer derude, og jeg vil gerne sige mange tak. Vi har nu besluttet, at vores søn skal hedde Thor. Jeg glæder mig rigtig meget til, at han endelig kommer i mine arme inden længe, fortæller Christina Maria på sin blog og tilføjer:

LÆS OGSÅ: HOT NEWS: Christina Maria afslører kønnet

- Jeg er stadig lidt i tvivl, om han skal have et mellemnavn, men nu ved vi hvert fald fornavnet. Min kæreste og jeg har altid begge to godt kunne lide det navn, og vi har været enige. Faktisk har vi har kaldt ham det lige siden, jeg fandt ud af, jeg var gravid, men vi ville gerne være hundrede procent sikre, inden vi offentliggjorde det.

Christina Maria har termin tirsdag den 6. december.

LÆS OGSÅ: Gravid paradiso indrømmer: Jeg spiser ret klamt

LÆS OGSÅ: Gravid paradiso søger hjælp: Hvad skal min søn hedde?

LÆS OGSÅ: Gravid paradiso afslører: Så meget har jeg taget på

Følg med på vores Facebookside og vores Instagram, så du hele tiden er opdateret med nyheder fra diverse reality-programmer og kendisser.