-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Efter dramatisk piratduel: Se Silke og Sarah tale ud
For anden gang måtte Silke erkende sit nederlag, da hun tabte piratduellen mod Sarah.
De stod med ryggen til hinanden på planken og ventede på, at de resterende gæster skulle afgøre deres skæbne. Piratduellen endte med at være til Sarahs fordel, da samtlige af 'Paradise Hotel's gæster skubbede Silke i ryggen - undtagen Marco, der ikke var tilstede.
- Sarah og jeg havde været tætte fra starten og havde aftalt, at vi skulle gennemføre det sammen, forklarer Silke, da hun og Sarah gæster Philip May i 'Juicy News'.
LÆS OGSÅ: SE HER: Det skete mellem Marco og Silke efter ‘Paradise’
- Jeg var ret ked af det og berørt over det, mens du virkede iskold, tilføjer Silke henvendt til Sarah.
- Jeg får helt dårlig samvittighed nu, svarer Sarah, mens hun dog slår fast, at det jo er det, 'Paradise Hotel' handler om:
- Man skal bare huske, at det er et spil. Det er ikke en badeferie.
LÆS OGSÅ: Hvad skete der med Tobias og Sarah efter ‘Paradise’? Nu åbner Tobias op
Samtlige deltagere pegede på Silke
For seerne kom det måske som lidt af en overraskelse, at gæsterne reddede Sarah frem for Silke. Men til Realityportalen fortæller de, at det var et nemt valg:
- Jeg stemte Silke ud, fordi hun stod stærkt med Marco, forklarer Sheena og uddyber:
- Sarah ville komme til at stå alene på hotellet, og det ville ikke være noget problem at få hende ud efterfølgende, tænkte jeg. Jeg havde jo en aftale med Daniel, som vi begge holdt fast i, så jeg tvivlede ikke på, at han ville fravælge Sarah til min fordel. Og hvis det ikke lykkedes, ville jeg have Marco som backup.
LÆS OGSÅ: ‘Paradise’-babe om deres venskab: Der er intet tilbage. Overhovedet
Jonas så også kun fordele i at beholde Sarah på hotellet, selvom han fortæller Realityportalen, at han egentlig ikke ønsker at stå med hende:
- Jeg havde ingen aftale med Silke om noget som helst, og derfor stemte jeg hende ud. Jeg så Marco som min største konkurrent, efter Oliver og Tobias røg ud, så for mig virkede det logisk at ødelægge det for ham.
- Egentlig ville jeg også gerne have Sarah ud, fortsætter Jonas og forklarer:
LÆS OGSÅ: Spoiler alert! Denne babe forlader ‘Ex on the Beach’
- Jeg ville gerne stå med Emilie. Så længe hun er på hotellet, er hun mit valg. Så jeg smider Silke ud for at stille mig selv bedre, men alle kan skifte sin partner ud inden finalen - det er det sidste problem.
Nedenfor kan du se et klip fra dagens 'Juicy News', hvor Silke og Sarah taler ud om episoden, der fik Silke smidt ud for anden gang:
Hele afsnittet af 'Juicy News' er tilgængeligt på Viaplay og Viafree nu.
LÆS OGSÅ: ‘Ex on the Beach’-hunk melder ud: Pigerne er slet ikke min type
LÆS OGSÅ: Skuffet paradiso: Jeg advarede om, at det ville ske