-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
'Paradise'-babe jubler over moderkage
Jasmin Melina håber på, at hun får en nemmere fødsel end sidst, og nu er hun et skridt tættere på.
Inden længe bliver den tidligere 'Paradise Hotel'-deltager Jasmin Melina mor til to, når datteren Elina kommer til verden. Men den søde ventetid har også været en nervepirrende tid for Jasmin og hendes forlovede, håndboldspilleren Frederik Schilling, for det har nemlig ikke set ud til, Jasmin kunne få den fødsel, hun ønskede sig. Men nu er der gode nyheder.
- I går fik jeg den bedste nyhed længe. Min moderkage har lagt “forkert” igennem hele graviditeten, men den har nu flyttet sig. Det betyder, at jeg ikke skal have planlagt kejsersnit alligevel, jubler Jasmin i en update på Instagram.
LÆS OGSÅ: Cengiz åbner op om uvenskab i ‘Familien fra Bryggen’
- Jeg er så lettet og ikke mindst glad. Jeg havde ikke verdens nemmeste fødsel med Luna, men trods det så glæder jeg mig SÅ meget til at skulle igennem en fødsel igen.
LÆS OGSÅ: Irina taler ud om graviditeten
Da Jasmin blev mor for første gang i juli 2018, hvor datteren Luna kom til verden, endte hun med at få akut kejsersnit efter at have været i fødsel i 25 timer. Tiden efter fødslen var ikke nem for den lille familie, for kort efter de var blevet udskrevet fra hospitalet, blev Jasmin indlagt igen med store smerter og måtte igennem morfinbehandling for at komme på fode igen.
LÆS OGSÅ: Jesper Buch åbner op om forhold
Nu håber 'Paradise'-baben på, at hun kan få lov til at føde sin kommende datter Elina vaginalt, når hun har termin til maj, og med den glædelige nyhed om moderkagen er hun altså et skridt tættere på sin drøm.
LÆS OGSÅ: UHH! Romance i ‘X Factor’
View this post on Instagram