-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
SE DEN NYE VILLA: Her bliver 'Ex on the Beach' 7 optaget
Denne gang skal man rejse langt for at møde sin ekskæreste på stranden.
Optagelserne til realityhittet 'Ex on the Beach' 7 går i gang om et ganske kort øjeblik, og nu løftes slørret endelig for, hvor sæsonen bliver optaget.
Artiklen fortsættes under videoen med Rikke Gøransson, der fortæller om 'Paradise Hotel'...
LÆS OGSÅ: Mascha Vang: Skuffet over sin dansepartner
Villaen i den nye sæson er beliggende i Caribien, nærmere betegnet Den Dominikanske Republik. Her kan de nye reality-deltagere se frem til at tjekke ind i en luksusvilla i eksotiske omgivelser med udsigt til turkisblåt hav, swimmingpool og palmer.
Hvis man synes, at destinationen lyder bekendt, så er det måske, fordi årets sæson 'Robinson Ekspeditionen' blev optaget i Den Dominikanske Republik i begyndelsen af sommeren. Caribien er altså blevet en populær lokation for de danske produktionsselskaber.
LÆS OGSÅ: Realitystjerne åbner op om forhold til Burhan G
Som seere af 'Ex on the Beach' ved, så var der søndag afslutning på sæson 6 af programmet, og det kan derfor være passende at lade sig underholde af 'Efter Ex', mens man venter på den syvende sæson af datingprogrammet.
Det vides endnu ikke, hvordan den nye sæson forventes at få premiere.
Herunder kan du se den nye villa og dens omgivelser.