-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
UH! Vender Türker tilbage til skærmen?
Türker er netop blevet færdig med tv-optagelser, som han håber ender med at blive til et tv-program.
27-årige Türker Alici har vi efterhånden set en del af på skærmen. Hele tre omgange af 'Paradise Hotel' er det blevet til, samt en tur i 'Robinson Ekspeditionen'.
Men nu er det muligvis et nyt program på vej med Türker. Han er nemlig blevet færdig med at optage en såkaldt "dummie" eller en "pitch", der er nogle prøveoptagelser, der skal bruges til at sælge et muligt program til en tv-station.
LÆS OGSÅ: ‘Ex on the Beach’-babe afslører bryllupsplanerne
Venner på forretningseventyr
Programmet skal handle om Türker og hans forretningspartner Ninos, som har donutkæden Bronuts sammen. Og det bliver netop det venskab og deres fælles forretningseventyr, der skal være i fokus. Bronuts åbnede sin første butik i Århus sidste år og er nu igang med at åbne sin tredje butik i København.
I sin seneste YouTube-video viser Türker, at der følger et lille tv-hold med ham rundt. Her er der en kameramand med og filme inde i en af Bronuts-forretningerne, samt til en efterfølgende prank i parkeringskælderen, til frokost og hjemme hos Ninos.
Herunder kan du se et billede af Türker og Ninos foran deres anden Bronuts-forretning
LÆS OGSÅ: CHOK! Fie tager konsekvensen efter sugardating-reklame
Tv-hold indkaldt
Optagelserne til dummien om Bronuts er foregået over to separate dage. I en tidligere video har Türker fortalt lidt mere om de nu forgangne prøveoptagelser, som han håber munder ud i et fuldt program, der skal sendes på tv.
- Vi har haft et tv-hold på, som er igang med at lave sådan en pitch til Bronuts, som de gerne vil sælge til tv-kanaler, fordi de er blevet kaldt ind til sådan et - hvad skal man sige, ligesom når man skal prøve at sælge noget - og der har de så fået at vide, at hvis de kommer med nogle pitch, det vil sige en tre-fire minutters video af noget, de har optaget, som muligvis kunne blive til en fed serie eller et eller andet. Så der har de valgt os, for at følge Ninos og jeg og Bronuts, forklarer Türker.
LÆS OGSÅ: Türker afslører: Sådan får du succes på Instagram
Håber, det bliver solgt
Türker har tidligere fortalt, at han gerne vil trække sig lidt fra realitytv-verdenen for at fokusere på virksomheden Bronuts, men et program om netop Bronuts vil Türker meget gerne lave, så derfor håber han, at programmet bliver solgt.
- Forhåbentligt laver de en fed pitch, så de klipper alt det sammen, de har filmet i dag (20. maj, red.), de kommer og filmer en gang til, og så skal de prøve at sælge det til en tv-kanal, forklarede Türker om det mulige program.
LÆS OGSÅ: De blev ‘Gift ved første blik’ i 2018: Sådan går det dem i dag
Nu er der altså kun tilbage, at tv-holdet skal have klippet og solgt "dummien" til en tv-station, der kan se muligheder i idéen.
LÆS OGSÅ: SE VIDEOEN: Fie Laursen tisser på sig selv
Herunder kan du se videoen, hvor der optages til det nye program
LÆS OGSÅ: CHOK! Nicklaes har slået op med Amanda: Jeg har ikke følelser mere
LÆS OGSÅ: Reality-hunk er med i nyt porno-program: Her har du set ham før