-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
HOT NEWS! 'Ex on the Beach'-babe scorer kendt sanger
'Ex on the Beach'-baben har fundet kærligheden hjemme i Danmark i en velkendt musiker.
I 'Ex on the Beach'-villaen har 26-årige Ditte Lee endnu ikke haft meget held med kærligheden. Men nu har hun fundet den udenfor programmet.
Hun er nemlig blevet kærester med den 30-årige sanger og sangskriver Mario Sciacca, som de fleste nok kender fra bandet Muri & Mario, der blandt andet havde et stort hit med sangen "Hun tog min guitar".
LÆS OGSÅ: Efter ‘Ex on the Beach’: Sådan gik det Louise og Victor hjemme i Danmark
To væddere
Både Ditte og Mario bekræfter forholdet overfor Realityportalen.
- Vi mødte hinanden igennem sociale medier. Han tog kontakt til mig, og siden den dag har vi faktisk aldrig sluppet hinanden. Han er en rigtig dejlig mand, og jeg er meget lykkelig, lyder det nyforelsket fra Ditte.
LÆS OGSÅ: Trodsede statsministerens advarsel: Sofie Linde og Petra Nagel hamstrede i Aldi
Hendes nye kæreste, Mario, var heller ikke i tvivl om, at han havde fundet drømmekvinden, selvom parret kun har snakket sammen siden februar.
- Hun er jo en smuk kvinde, og så virkede hun ekstremt sjov at skrive med! Men da jeg så mødte hende, fandt jeg ud af, hun virkelig var en sjov, sød og hyggelig person at være sammen med, lidt skør og fjollet alá mig. Vi har lidt samme form for sort humor og smag for tingene, fortæller Mario.
LÆS OGSÅ: Kæmpe krise: Amalie fyret med øjeblikkelig virkning
Derudover nævner de også begge to, at de har samme stjernetegn, vædderen, hvilket de mener også peger på, hvorfor de er så gode sammen, fordi de begge besidder vædderens kendetegn som "stædighed, temperament og passion".
Skræmt af reality
Ditte og Mario er tydeligvis helt forgabte hinanden. Men i starten vidste Mario ikke, at hans nye flirt også skulle gå hen at blive et kendt ansigt som ham selv - og det skulle han lige vende sig til.
LÆS OGSÅ: Sød musik hos reality-par: ‘Paradise’-Daniel har fundet sin shewolf
- Jeg vidste ikke, da vi skrev sammen første gang, at hun deltog i noget, så det var først lidt skræmmende, da jeg opdagede det. Men nu er det fuldstændig lige meget, for Ditte er, som hun er, og det er præcis det, jeg elsker ved hende, fortæller Mario og tilføjer:
- Jeg er begyndt at se reality efter at have mødt hende, haha! Jeg har aldrig rigtig set det før, griner han.
LÆS OGSÅ: ‘Ex on the Beach’-Nicklaes: Derfor havde jeg sex med Ditte før Amanda
Parret er også blevet Facebook-officielle
LÆS OGSÅ: Vred ‘Forsidefruer’-Jackie: Jeg orker ikke jeres uacceptable og modbydelige beskeder!
Sangen
Derudover har musikeren Mario også en fin gestus klar til sin nye kæreste.
- Jeg udgiver min nye sang, "Belize", på fredag d. 27. marts. Den er inspireret af min kærlighed til Ditte. Jeg har skrevet sammen med drengene, som er featuring på nummeret. Vi alle kan jo relatere os til kærlighed på hver sin måde, forklarer Mario.
LÆS OGSÅ: Kort efter utroskab: Bendtner planlægger bryllupsrejse
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: ‘For lækker til love’ inviterer ny pige ind i klassen