-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
Ditte Hansen støttes af manden: "Det er KLOVN på steroider"
Ditte Hansen har den største fan i manden Benjamin Boe Rasmussen.
Skuespiller Ditte Hansen kan lige nu opleves i TV 2-serien "De bedste år", hvor hun spiller den godtroende og hjertevarme mormor Sanne, der vil gøre alt for, at alle har det godt.
Artiklen fortsætter under videoen.
En rolle, som hun nyder at spille, da hun ved, at flere kan relatere til karakteren. Men generelt elsker hun bare serien, men det gør hendes mand, Benjamin Boe Rasmussen, i den grad også. Det fortalte han søndag aften til Årets Reumert.
– Jeg elsker at kigge på det, for jeg synes simpelthen, det er så sjovt. Jeg synes, det er pissegodt, siger Benjamin og uddyber:
– Det er så genkendeligt. Det er jo KLOVN på steroider, og det er jo oplevelser, jeg kan genkende fra mig selv og mit eget liv, og jeg synes, det er så sindssygt godt set, og jeg synes, det er sindssygt godt portrætteret. Jeg synes, det er virkelig godt, men meget pinligt.
Ifølge Benjamin har han ikke hjulpet Ditte med rollen, da hun er så dygtig alene.
Se "De bedste år" hver søndag på TV 2.