-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
Pris til Anders og Torben: Hædret af kammeraterne
De 55-årige tvillinger Anders og Torben har modtaget en flot hæder.
Ved Politihjemmeværnskompagni Holstebros årlige nytårsparole, modtog Anders og Torben Petersen en flot hæder.
De 55-årige tvillinger har gennem årene modtaget en del officielle dekorationer for den årelange indsats, som man blandt andet har kunnet følge i deres populære reportageserie på TV 2.
Artiklen fortsætter under videoen:
Denne gang var det dog de øvrige medlemmer som gav dem en fælles anerkendelse i form af titlen ”Kompagniets bedste kammerat 2025”.
- Det er ikke noget, vi på den måde stræber efter. Det er bare sådan, vi er. Når folk spørger, så hjælper vi, siger Torben Petersen til TV MIDTVEST.
Han fortæller også, at det føles rigtig godt, men at udnævnelsen ikke kom helt bag på ham og hans bror, da der forud for afstemningen var en, som rejste sig og foreslog, at man skulle stemme på tvillingerne.
Se billedet herunder:
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.