-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Stor afsløring om Dennis Knudsens tvillinger
Kendisfrisøren Dennis Knudsen bliver snart alenefar til fire. Nu afslører han de søde navne til sine kommende tvillinger.
Den kendte frisør Dennis Knudsen bliver snart far til fire.
I forvejen har han sønnerne, Lucas på tre år og Noah på 10 måneder, og nu venter han tvillinger til september - to piger.
LÆS OGSÅ: Geggo og Cengiz satser stort: Nye tiltag i 'Stjerne Boksning' 2022
Til B.T. afslører han, hvad de to piger skal hedde.
Pigerne får de fine navne Alma og Naomi. Rugemoren er en amerikansk kvinde fra Los Angeles, mens ægdonoren er den samme, som leverede æggene til Lucas og Noah.
– Det er en stor opgave og et stort ansvar, men jeg har fundet ud af, hvor fantastisk lykkelig det gør mig at have børn. Det er meningen med livet, har kendinfrisøren tidligere fortalt til HER&NU.
LÆS OGSÅ: SE BILLEDERNE: Tv-par forældre igen
Gennem 25 år har den homoseksuelle singlemand forsøgt at blive far med lesbiske par, som gik fra hinanden, og heteroseksuelle kvinder der fandt kærester undervejs i fertilitetsprocessen.
Han oplevede nederlag på nederlag, indtil han hørte om en fertilitetbehandlingsmodel med ægdonor og rugemor mod betaling gennem professionelle bureauer i USA. Og nu bliver han så snart alenefar til fire, men det skræmmer ham tilsyneladende ikke.
LÆS OGSÅ: Vandt 250.000 i reality-program: Nu giver de pengene væk
– Jeg er en voksen mand. Jeg har prøvet meget i livet med mange ansatte, store arbejdsbyrder, og jeg er vant til at have mange bolde i luften. Men selvfølgelig skal jeg have en eller to barnepiger til at hjælpe med pasningen. Så det løser sig, siger han og tilføjer:
– Det er mit liv, og jeg skal nok klare det. Det går godt, jeg er glad, og jeg ved, hvad jeg gør, afslutter han.
LÆS OGSÅ: Caroline fra 'Bachelor': Efterladt med en øv-følelse