-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Taget med bukserne nede: Cecilie Hother i pinlig brøler
Det var ikke det mest gennemtænkte sted, den tidligere tv-vært valgte at skifte tøj.
14. januar var en historisk dag, da dronning Margrethe efter 52 år abdicerede og overgav tronen til kong Frederik.
Det bliver formentlig også en dag, Cecilie Hother sent vil glemme - men det er af helt andre grunde.
LÆS OGSÅ: Cecilie Schmeichel hårdt ramt: Plaget af smerter
I et opslag på sin Instagram-profil kan hun nemlig fortælle, at hun kom en smule galt afsted, da hun gjorde sig klar til et arrangement, hvor hun i venners lag skulle følge dagens store begivenhed.
Her besluttede hun i dagens anledning sig for at iklæde sig en balkjole, men det skulle blive lettere sagt end gjort.
- Det var jo en kold dag, så Jeg tænkte, at det var en dum idé med tylkjole på igennem hele byen, så jeg valgte et praktisk outfit indtil vi nåede hen til bygningen, og så skulle jeg op med elevatoren, skriver Cecilie Hother og tilføjer:
- Der fik jeg den geniale idé, at jeg da lige hurtigt kunne skifte i elevatoren, så jeg kunne gå ud og lave min entré.
LÆS OGSÅ: Andreas Bo afslører: Har sagt nej til disse programmer
Hvad hun ikke lige havde tænker over var dog, at elevatoren, hun besluttede sig for at skifte tøj i, var af glas. Ydermere kørte den gennem en H&M-butik, som - ja, du gættede rigtigt - selvfølgelig var åben.
- Så som jeg stod der, lettere afklædt, og var ved at tage mit lyseblå overdåighedhorn af en tylkjole på, får jeg pludselig øje på et måbende par, som står og glor ind i elevatoren, mens den kører op, forklarer Cecilie Hother og fortsætter:
LÆS OGSÅ: Se billedet: 'Gift ved første blik'-Nicklas' nye kæreste
- Forfjamsket dækker jeg, hvad dækkes kan, retter på diademet og laver et royalt vink. Absolut et pinligt og ikke så gennemtænkt øjeblik.