Par står på rød løber foran blå væg med logoet De forbandede år.
Janni Ree og Jeppe Stokholm til premiere på "De forbandede år 3"

Janni Ree i ny stor satsning

En ny bog er nu en realitet, og her kommer man igen ind under huden på Janni Ree og hendes kærlighedsliv.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

Janni Ree er slet ikke færdig med at dele ud af sit liv og kærlighedsliv. Nu udgiver hun nemlig endnu en bog, og forlaget Frydenlund, som udgiver den, har netop delt udgivelsesdatoen.

Artiklen fortsætter efter videoen

Bogen "Kærlighedens mange ansigter" udkommer 2. juni, afslører forlaget på Instagram.

-   I sin kommende bog, "Kærlighedens mange ansigter", tager Janni Ree dig med ind i de fortrolige og ærlige samtaler, som kvinder deler med hinanden. Med varme, humor og selvironi sætter hun ord på kærlighedens kaos, længsler og de mønstre, der får os til at tiltrækkes af de samme typer igen og igen, skriver forlaget på Instagram og fortsætter:

- Fra den farlige til den trygge. Fra den rige og magtfulde til den nærige.Det er ærligt. Underholdende. Og langt fra kedeligt.Glæd dig til en bog, der får dig til at grine, nikke genkendende – og måske forstå dig selv lidt bedre i kærlighedens spil.

Janni Rees seneste bog "Evig Diva" blev udgivet af forlaget Buster Nordic, og her var det egentlig planen, at "Forsidefruen" skulle udgive syv bøger, men tidligere på året brød hun med forlaget.

Bogen fik en hård start på markedet, idet det endte med en retssag, hvor Karsten Ree mente, at bogen indeholdt passager om ham, som var i strid med en fortrolighedskontrakt, det tidligere ægtepar havde indgået.

Bogen "Kærlighedens mange ansigter" er skrevet i samarbejde med Rikke Luna Hall Mortensen.