Nikoline og Theis fra 'Paradise Hotel'
Nikoline og Theis fra "Paradise Hotel"

Er Nikoline og Theis blevet kærester?

Rygterne florerer, men nu tager Nikoline bladet fra munden og fortæller den fulde historie om hende og Theis.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

Lørdag aften postede Nikoline Kjær fra den netop afsluttede sæson af "Paradise Hotel" en video på TikTok, hvor hun stod sammen med den tidligere paradiso Theis Horndrup, som krammede hende kærligt bagfra.

Artiklen fortsætter efter videoen.

Det fik følgerne og diverse sladderforums til at gå amok, for var de to paradisoer blevet kærester? Nu tager Nikoline bladet fra munden og fortæller, hvad der er op og ned.

- Sagen er egentlig bare, at det hele er blevet blæst lidt ud af proportioner. Theis og jeg er kun venner, og vi har kendt hinanden i omkring et år, så der er ikke noget nyt i vores relation. Vi hang bare ud med Viktor og Oliver, hvor vi lavede nogle TikToks sammen, fortæller hun og fortsætter:

- Jeg syntes bare, videoen var sød, fordi vi så glade ud, og tænkte ikke så meget videre over det. Jeg er jo bare en helt almindelig pige på 23 år, som er sammen med sine venner og godt kan finde på at dele en TikTok, når jeg har fået lidt at drikke – jeg tænkte ikke så meget over, hvor meget den kunne skabe. 

Selvom Nikoline vedkender sig, at hun efterhånden er vant til, at folk hurtigt begynder at spørge, hvis hun lægger noget op med en fyr, å havde hun ikke forestillet sig, at der ville komme så mange reaktioner.

Derfor endte hun da også med at slette videoen igen.

- Jeg er efterhånden vant til, at hvis man lægger noget op med en fyr, så begynder folk hurtigt at spørge, om man er kærester. Så jeg regnede da også med, at der ville komme lidt kommentarer, men jeg havde ikke forestillet mig, at det ville tage så meget over. Det kunne lige så godt have været Oliver eller Viktor, jeg stod sådan med.

- Da jeg så den igen dagen efter, kunne jeg godt se, at den måske var lidt til at misforstå, fordi det ser ret kærligt ud. For mig er det bare helt naturligt at være glad og tæt med de mennesker, jeg holder af. Det kunne lige så godt have været Oliver eller Viktor, jeg stod sådan med.  forklarer hun og tilføjer:

- Jeg endte med at slette videoen, fordi der kom en del mindre søde kommentarer, og det havde jeg ikke lige regnet med. Men der er altså ikke noget romantisk mellem Theis og mig – vi var bare lidt fulde og i godt humør i den video.