-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Casper Christensen skifter til TV 2
Casper Christensen og Mikael Bertelsens samtaleprogram får nyt liv, efter TV 2 har købt rettighederne til serien.
TV 2 har købt rettighederne til programmet "All Exclusive", som oprindeligt blev udviklet og sendt på Viaplay.
Programmet er skabt af Casper Christensen og Mikael Bertelsen, der i fællesskab har stået bag en række markante tv-projekter de seneste to årtier.
"All Exclusive" er et samtalebaseret underholdningsprogram, hvor kendte gæster, som blandt andet Iben Hjejle, Helle Thorning Schmidt, Thomas Blachman, Paprika Steen og mange flere mødes i luksuriøse omgivelser til personlige og ofte usædvanlige samtaler med værterne.
Programmet fik oprindeligt premiere på Viaplay i 2022 og fik stor opmærksomhed for sin visuelle stil og den uformelle, men dybdegående samtaleform.
TV 2 oplyser, at de har købt rettighederne til programmet, fordi det er et interessant format med stærkt indhold, anderledes interviews og spændende gæster – elementer, de vurderer vil appellere til deres brugere.
Aftalen blev lukket før sommerferien, og det er planen at gøre de eksisterende sæsoner tilgængelig for TV 2’s seere via deres platforme.
Der er dog ikke planer om at producere nye sæsoner af "All Exclusive" på nuværende tidspunkt, oplyser TV 2.