-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Umut og Johanne afslører: Utraditionelt bryllup
Når kok og tv-personlighed Umut skal giftes, bliver det ikke på traditionel vis.
Umut Sakarya og hans forlovede Johanne Havshøj er i den grad gået i bryllupsplanlægning, for selvom brylluppet først skal stå i efteråret 2025, er der meget at planlægge - parret har nemlig valgt et atypisk bryllup, det afslørede de onsdag aften til repremieren på 'Platt-Form's anmelderoste satireshow i Glassalen i Tivoli.
LÆS OGSÅ: ‘Sommerdrømme’ er tilbage: Her er alle deltagerne
- Vi har planer om at lave en koncertvielse, som bliver en klassisk koncert blandet med en vielse, forklarede Johanne og tilføjede:
- For mig er klassisk musik en stor del af livet - min far er klassisk musiker, og jeg er vokset op med det, så jeg har virkelig haft lyst til at tage det rituelle fra kirken og udvide lidt, og Umut synes, det var en pisse god idé.
- Jeg synes, det er fedt at lave noget andet og dyrke nogle traditioner, det er da fedt, forklarede Umut.
LÆS OGSÅ: DR dropper dronning Marys stylist
Når det kommer til festen bagefter vielse, bliver det også utraditionelt.
- Vi tror ikke, vi kommer til at holde en stor fest bagefter. Vi kommer nok til at fokusere på den vielse og koncerten og så måske en reception bagefter, forklarede Johanne og tilføjede, at det er et krævede arbejde at stable koncerten på benene.
Parret ved endnu ikke, hvilken kirke de skal vies i.
LÆS OGSÅ: Mette Helena stopper i 'Nybyggerne'