-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
UHH! Denne bejler får det første kys af prinsen
Flere af bejlerne har allerede uddelt kys internt, men prinsen har ikke fået et kys før nu.
I dagens afsnit af 'Prince Charming' på discovery+ er Martin Oliver ude med riven, da han er på solodate med prinsen Jonas Løvik.
- De går jo og kysser uden dig, og det lover jeg, at jeg ikke gør, men jeg synes da, du skal have dit første kys, siger Martin Oliver til Jonas på daten og kysser ham.
LÆS OGSÅ: ’Prince Charming’ afslører: Jeg sagde først nej
Den lokation, de to sidder i, er oplagt til et kys, da der står skrevet 'romantik' ud over det hele med levende lys og en topersoners sofa.
Jonas lægger da også selv op til et kys eller to, da Martin Oliver først har taget mod til det første.
- Det er dejligt at kysse med Jonas - mere af det tak, siger Martin Oliver i programmet.
LÆS OGSÅ: Udfordringer i forholdet: Remee og Mathilde overvejer familiesituationen
Kender hinanden i forvejen
Jonas og Martin Oliver kunne kende hinanden med det samme, de så hinanden i programmet, for det er ikke første gang, de to mødes.
- Jeg kender jo Jonas i forvejen, og da han træder ind af døren, bliver jeg da lidt overrasket. Måske håbede jeg lidt, at det var en, jeg ikke kendte, men når det endelig skulle være en, jeg kendte, så var det godt, det var Jonas. Der var mange andre, det ikke skulle være, fortæller Martin Oliver til Realityportalen og fortæller om det første møde med Jonas.
LÆS OGSÅ: CHOK: To gæster forlader 'Paradise Hotel'
- Jeg var lige flyttet tilbage til København, og så var vi på en date, men vi har aldrig skrevet sammen siden. Vi talte også om i programmet, at vi ikke ved, hvorfor vi ikke skrev sammen mere, for der var da en form for tiltrækning, fortæller Martin Oliver.
Den kemi kan man godt mærke i programmet mellem de to.
- Jeg synes, Jonas er en super pæn mand og en meget behagelig mand at være sammen med, slår Martin Oliver fast.
LÆS OGSÅ: Casper taler ud om frieri i sidste afsnit af 'Bachelor'