-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
UHH: Gustav og Linse sammen på tv igen
Hvis der er nogen, der kan få Linse i form, så er det Gustav.
Der var engang, hvor Linse havde en hær af mænd sværmende omkring sig, men nu synes hun godt nok, at det går stille for sig. Måske vil det gøre en forskel, hvis hun får hjælp af Danmarks træningskonge, Gustav Salinas, som også er hendes gode ven.
- Hvis der er nogen, der kan få mig igang med at træne og give mig lyst til at få en bedre "shape", så er det jo Gustav, fortæller Linse i dagens afsnit af 'Familien fra Bryggen'.
LÆS OGSÅ: Aykut indrømmer: Jeg fuckede op
Da Linse og Gustav endelig mødes på Bryggen for at træne sammen, bliver Linse blæst bagover af træningsprogrammet. Hun var blevet lovet, at træningen ville starte blidt ud, men hendes træner havde helt andre planer.
- Tænk på alle de lækre fyre, du kan få, når du står dér helt knivskarp, lyder det motiverende fra Gustav, mens han presser hende til at tage mavebøjninger.
LÆS OGSÅ: Efter chok-brud: Sådan håndterer vi boligsituationen
Se klippet herunder, hvor Linse træner med Gustav: