-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
-
Sommerfugle kan være et tegn fra den åndelige verden – her er, hvad de betyder
-
Mangler du ro i hverdagen? Her er 5 meditationer, du kan prøve
-
Modtager du tegn fra den åndelige verden? Sådan tolker du farver, dyr, tal og tarotkort
Umut er blevet single
Umut Sakarya og Clara Cornelia er ikke længere et par.
Påsken var for mange mennesker helt anderledes i år, da der på grund af coronavirus ikke kunne afholdes de store påskefrokoster, som mange mennesker traditionelt afholder hvert år. For 'Vild med dans'-stjernen og 'Masterchef'-vinderen Umut Sakarya blev påsken også noget anderledes i år.
- Clara og jeg er blevet enige om at slutte vores forhold som kærester og fortsætte som venner, skriver Umut i et opslag på Instagram.
LÆS OGSÅ: Lukning af restauranter får store konsekvenser for Umut: Jeg får ingen løn
Umut og Clara Cornelia tilbringer til hverdag mange timer sammen, da Clara også arbejder som tjener på Gruldkroen, som Umut ejer. I december kunne parret fejre 2,5 års dag, men nu er forholdet slut.
- Vi har talt sammen over lang tid og taget beslutningen sammen uden sure eller dårlige miner. Vi taler selvfølgelig stadig sammen, og alt er godt, udover vi selvfølgelig begge er lidt kede af, at vores forhold måtte ende her, skriver Umut fortsat.
LÆS OGSÅ: Linse sætter ord på: Sådan sagde vi farvel til Jytte
Ifølge Umut har de valgt at slutte, mens legen var god. Parret ønsker ikke at kommentere yderligere på bruddet.
LÆS OGSÅ: Umut indrømmer: Jeg havde brug for en psykolog
LÆS OGSÅ: Silas Holst åbner online danseskole