-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
AFSLØRING: Her er TV 2's hemmelige plan for 'Badehotellet'
TV 2 har kun bekræftet yderligere én sæson næste år, men der er planer længere ud i fremtiden.
1,6 millioner seere følger hver mandag med i op- og nedturene for gæsterne og personalet på 'Badehotellet'. Og det vil man kunne blive ved med i mange år endnu. Ifølge HER&NU's oplysninger har TV 2 en hemmelig plan om at fortsætte med tv-serien gennem krigsårene til 1945.
LÆS OGSÅ:Folkene bag forklarer: Derfor slutter ‘Badehotellet’ sådan
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan se 'Badehotellet'-stjernen Lars Ranthes store filmquiz.
LÆS OGSÅ: 47-årig 'Badehotellet'-stjerne er blevet far for første gang
Det vil TV 2's kommunikationsafdeling dog ikke kommentere på. Indtil videre vil de kun bekræfte, at der kommer en syvende sæson, der skal sendes i januar eller februar næste år.
Manuskriptforfatterne bag tv-serien, Hanna Lundblad og Stig Thorsboe, har tidligere afvist, at de aftaler mere end én sæson af gangen. Til gengæld er de meget åbne om, at de sagtens kan se 'Badehotellet' fortsætte længe endnu.
– Det er klart, at vi har gjort os tanker om fortsættelse, men det afhænger meget af vores energi på stoffet, om vi er blevet inspireret. Og det, at vi er sprunget seks år frem til tiden, 1939, i denne sæson har været meget inspirerende, sagde Hanna Lundblad til HER&NU i forbindelse med premieren på de nyeste afsnit.
SE BILLEDET: ‘Badehotellet’-stjerne i VILD forvandling!