-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Andreas W. afslører: Kendte Sofie før 'Bachelorette'
Det er bestemt ikke alt, man ser på skærmen - til stor ærgrelse for Andreas W.
Mange ting går tabt i klipningen af 'Bachelorette'.
Det har Andreas Weesgaard, som er en af dette års bejlere, måttet sande, mens programmerne ruller over skærmen.
LÆS OGSÅ: Benjamin Hav ikke i tvivl: Påvirket af Jan Hellesøe
- Jeg synes, der mangler lidt historie, specielt fra min side, indtil videre, som godt kan virke ærgerligt, når man kigger på det som seer, fortæller han til HER&NU/Realityportalen og tilføjer:
- Jeg vidste for eksempel, hvem Sofie var i forvejen. Det er ikke blevet taget med.
Andreas W. fortæller videre, at han for rullende kameraer åbent fortalte, at han kendte Sofie, og at hun var hele grunden til, at han takkede ja til datingeventyret i Sri Lanka.
- Det synes jeg er blevet skøjtet meget henover, for jeg fortalte det allerede tidligt. Jeg gik derned med et åbent sind og ville lære dem begge at kende, men jeg vidste fra starten, at det var Sofie, jeg var interesseret i, lyder det fra den nordjyske onlinecoach.
Sådan kender han hende
Andreas W. kender flere, der har læst International Virksomhedskommunikation på Aalborg Universitet, ligesom Sofie gør.
LÆS OGSÅ: Efter ‘Bachelorette’: Hård hjemkomst
- Så jeg havde vidst, hvem hun var i et års tid, og havde også set hende på datingapps og sociale medier, forklarer han og tilføjer:
- Så jeg havde hørt rigtig godt om hende fra venner og bekendte, og det var derfor, jeg takkede ja til at være med. De sagde, at hun nok lige var en type for mig.