-
Farvepsykolog: ”Alle er født med personlige farver, det er ligesom med stjernetegn”
-
Her er seks effektive øvelser, der udvikler dine spirituelle evner
-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
Fetterlein rørt efter dom: Ikke sket siden Davis Cup
Onsdag fik Frederik Fetterlein en dom i Københavns Byret.
Den tidligere elitesportsmand og realitydeltager Frederik Fetterlein måtte onsdag en tur i Københavns Byret, hvor han blev idømt betinget fængsel i 14 dage for hæleri i en sag om salg af luksussmykker.
Sent onsdag aften havde afgørelsen lagt sig, hvilket fik Fetterlein til selv at reagere i et opslag på Instagram.
LÆS OGSÅ: Elvira deler stor nyhed: Endelig er det sket
- Normalt gider jeg ikke skrive alt muligt, men efter i dag og alle de crazy mange beskeder, der har væltet ind og stadig gør. Jeg tror ikke, jeg har fået så mange beskeder og opkald, siden den dag jeg slog Stefan Edberg i Davis Cup, og det er mange år siden, indleder Fetterlein opslaget og tilføjer:
- Jeg vil gerne sige tusind tak for en helt crazy opbakning, jeg er lidt rørt. Jeg synes stadig, det er vildt, man kan få problemer for noget, der er købt og solgt for samme pris, når man handler i total god tro, som masser af mennesker gør hver dag og aldrig er tæt på at få problemer eller en sag ud af et beløb på 5.000 danske kroner, men som nok ikke hedder Fetterlein. Men igen - man behøver ikke altid synes, livet er helt fair, det lærer man af.
Dommen er betinget med en prøvetid på et år, og Fetterlein skal betale sagens omkostninger.