-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Frederik og Morten: Afslører tvillingernes navne
Navnene har været hemmelige for offentligheden indtil nu.
Frederik Haun og Morten Kjeldgaard blev forældre til to små piger fredag 27. september til tonerne fra "Vild med dans".
LÆS OGSÅ: Tidligere paradiso skal have fedmeoperation
Parret har levet i en babyboble lige siden, og i dag viser de tvillingerne frem og afslører deres navne.
- Vores to guldklumper, Emma og Nora, skriver parret i et fælles opslag på Instagram, hvor de også viser de to små piger frem.
Parret, der er kendt fra "Vild med dans" og "Den store bagedyst", har tidligere udtalt, at navnene skulle være almindelige danske pigenavne, da de skulle passe til Morten og Frederik.
Parret har fået tvillingerne med hjælp fra en dansk kvinde, Nanna, som har båret tvillingerne, der er lavet med æg fra en anden kvinde. Selve fertiliteten er lavet i San Diego.
Morten og Frederik har naturlig fået et tæt forhold til Nanna og hendes mand Frederik, som fortsat skal være en del af pigernes liv. Nanna skal have titlen tante, har parret tidligere fortalt.
LÆS OGSÅ: Tobias Hamann åbner op om at være nybagt far: Vi har været lidt pressede op til