-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
HOT NEWS: Mascha medvirker i spritnyt Kanal 4-program
Nu løfter Mascha sløret for, hvilket nyt program hun bliver deltager i.
For nyligt afslørede den populære blogger Mascha Vang, at vi inden længe kan glæde os til at gense hende på de danske tv-skærme.
I lørdags så vi hende på TV 2, da hun sad i call-centeret under Knæk Cancer-showet, men inden længe får vi hende også at se i to mindre programmer på DR.
- Det ene er med Lotte Freddie, der fulgte mig på den internationale pigedag – det program glæder jeg mig til at se. Lotte er skøn, sjov og ret ligetil. Og så er jeg også med i en kommende temalørdag på DR2, forklarede Mascha.
LÆS OGSÅ: Mascha Vang: Begge mine forældre har haft kræft i år
LÆS OGSÅ: Janni om ‘Forsidefruer’: Man er bange
Derudover skal Mascha også medvirke i et større program, som hun nu kan løfte sløret for:
- Lige nu er jeg i fuld gang med at optage et program til Kanal 4, der hedder 'Beauty Bosserne'. Det er foreløbigt otte programmer, hvor man i større og mindre grad følger seks forskellige personer, der enten er selvstændige eller arbejder indenfor skønhedsbranchen. Her følger man med i vores liv, arbejde og hvorledes vores veje krydser hinanden – det gør de jo ofte i denne her branche, afslører Mascha på sin blog og uddyber:
LÆS OGSÅ: Ung mor afslører etnisk hemmelighed
- Jeg er løbende blevet spurgt om at deltage i den slags programmer, men det har ikke lige tiltalt mig eller passet til det, jeg ønsker at vise fra mit liv. Før nu. Jeg kan rigtig godt lide Kanal 4 og deres profil, som jeg synes matcher mig godt, og jeg føler mig tryg i deres hænder. Det betyder alverden, når man siger ja til sådan et program her.
GALLERI: Maschas vilde forvandling
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan høre, hvornår Mascha mener, at et blogindlæg bliver for personligt
LÆS OGSÅ: Maschas hus er solgt: Køber meldte sig efter 12 minutter
Med bagom bloggen
Mascha fortæller, at hvis man godt kan lide hendes blog, så kan man formentlig også godt lide 'Beauty Bosserne', da man her får et indblik i livet bagom bloggen.
- Vi er kun lige begyndt på optagelserne, men jeg befinder mig allerede godt i dem. Jeg håber, det kommer til at give et indblik i, hvad mit arbejde ofte består af, selvom det nok bliver kedeligt at se mig sidde foran en computer, men så må vi peppe det lidt op jo. I kommer også lidt med på hverdagen og den forestående flytning, som fylder en del i mit liv lige nu, forklarer hun og tilføjer:
LÆS OGSÅ: Ung mor har fået svar på kræftfrygt
LÆS OGSÅ: ‘Love Island’-deltager ramt af kræft
- Jeg er sikker på, at det bliver sjovt og hyggeligt, og jeg vil prøve at begrænse mit grin for alles skyld. 'Beauty Bosserne' bliver sendt i starten af det nye år, og jeg vil ikke afsløre, hvem de andre deltagerer er, da jeg forestiller mig, at de gerne selv vil fortælle det først.
LÆS OGSÅ: VILD PRIS: Det koster det at holde bryllup på Geggo og Cengiz’ slot