-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Hugorm aflyser koncert efter blodprop
Hvis du skulle se Hugorm spille, så må bliver du desværre nok skuffet.
Gæsterne i Skive får ikke et glimt af 'X Factor'-dommer Simon Kvamm i denne omgang. Bandet Hugorm aflyser nemlig deres koncert på Skive Festival, efter at trommeslageren, Árni Bergmann Jóhannson, er ramt af en blodprop.
- Árnis højre arm begyndte at hæve i søndags før vores koncert i Jelling, og efterfølgende undersøgelse viste, at han havde en blodprop i den ene skulder. Dette har betydet, at han har været indlagt til undersøgelser og behandling de sidste to dage på Thisted Sygehus, skriver bandet i et opslag på Instagram.
LÆS OGSÅ: 'Årgang 20'-par i vild kovending
Som man kan se i videoen, har han det efter omstændighederne godt.
- Men koncerten på Skive Festival er desværre ikke mulig for ham at gennemføre. Vi er utrolig kede af at gå glip af mødet med vores fans i Hug Army på dette års Skive Festival, men vi vender både snart og stærkt tilbage, skriver de fortsat.
LÆS OGSÅ: Janni om Amalie og Mikkel: Synd for børnene
Trommeslageren har også et par ord at tilføje:
- Jeg må ikke bruge armen et par dage, men derefter skulle jeg være helt oppe at køre igen. Jeg håber, I får en mega fed festival, og vi ses en anden gang, fortæller Árni i videoen, som kan ses herunder: