-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Ibi tavs om skilsmisserygter: Jeg skal have en god aften
Ibi Støving var ikke meget for at tale om de rygter, der florerer om hendes ægteskab med Simon Makienok.
Ifølge forlydender skulle Ibi Støving og hendes mand, fodboldspilleren Simon Makienok, have knas i ægteskabet. Men i stedet for at afkræfte rygterne om et brud valgte Ibi tavsheden, da HER&NU spurgte til hendes ægteskab.
– Jeg har ingen kommentarer overhovedet til mig og Simon, nej, sagde hun til HER&NU, da hun kom til Zulu Comedy Galla i sidste uge.
– Jeg vil overhovedet ikke diskutere det på en rød løber, for jeg skal have en god aften. Sådan er det, fortalte hun.
LÆS OGSÅ: Strid mellem ‘Forsidefruer’-stjerner: Amalie lagt på is
I forbindelse med sin lange sygdom udtalte Ibi, at hun ikke ville kunne fortænke Simon i det, hvis han forlod hende.
– At vi ikke er gået fra hinanden endnu, det er vildt. Den har været oppe at vende. Jeg har sagt til ham: ”Jeg kan godt forstå, hvis du ikke kan klare det her, for det er jeg ikke engang sikker på, at jeg selv ville kunne”, sagde hun til ALT for Damerne.
Da Ibi Støving og eksmanden, Tobias Grahn, blev skilt for mere end ti år siden, varede det længe, før Ibi bekræftede, at de ikke længere var et par.
LÆS OGSÅ: Midt i stor familiestrid: Mikkel og Lea udfordrer Geggo og Linse