-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
Kirsten Siggard takker nej til ”Hotel Romantik”: Kaster mig gerne ud i kærligheden
Midt i premieren i Odense satte Kirsten Siggaard ord på singletilværelsen og forklarede, hvorfor dating på ikke er noget for hende.
Midt i vrimlen af ”Hotel Romantik”-deltagere til premieren på Odense Sommerrevy, kom sangerinden Kirsten Siggaard, som er single, og så var det naturligt at spørge sangerinden, om hun kunne være frisk på at pakke til en tur på seniorhotel.
– Dating på tv? Arhhh, Jeg tror, at jeg er for offentlig en person. Der ville komme alt for mange meninger om, hvad jeg sagde på tv, og hvad jeg gjorde og ikke gjorde. Jeg har set ”Hotel Romantik”, men der er ikke rigtig nogen, som har passet til mig. Men konceptet er fint, og det er dejligt med så mange modige mennesker, der kaster sig ud i det, sagde Kirsten Siggaard, 71, som i som 2017 blev skilt fra sin mand gennem 38 år, Jørgen Andersen. Parret er i dag rigtig gode venner.
Artiklen fortsætter under videoen:
Kirsten er dog langt fra færdig med datinglivet, og hun vil gerne have en mand i sit liv.
– Jeg er såmænd ikke bange for at kaste mig ud i kærligheden, men det skal nok ikke lige være på tv, slog hun fast.
Odense Sommerrevy spiller frem til 18. juni.
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad, hvor du kan læse meget mere. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.