-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Megastjerner i nabokrig: Kæmper om en pool
Det går ikke stille for sig mellem de to musikstjerner.
Det lød hyggeligt, da popstjernen Robbie Williams og Led Zeppelin-guitaristen Jimmy Page for fem år siden blev naboer i det vestlige London. Men ikke alle naboskaber er lige harmoniske, og de to musikalske megastjerner er røget så voldsomt i totterne på hinanden, at de må have byretten til at afgøre, hvem der har ret.
LÆS OGSÅ: Realitypar er flyttet fra hinanden
LÆS OGSÅ:Amalie overvejer at droppe ‘Forsidefruer’: Jeg føler mig trådt på
Sagen er, at Jimmy Page siden 1972 har boet i en slotslignende villa, som er fredet. Så rykkede Robbie Williams, hans hustru og børn ind i villaen ved siden af, og Robbie søgte om tilladelse til at gennemrenovere sit hus og blandt andet få indlagt en kæmpemæssig swimmingpool i kælderen.
Jimmy Page frygter, at renoveringen i nabohuset vil give så voldsomme rystelser i undergrunden, at det kan forårsage skade på hans eget hjem, og derfor har han appelleret til byrådet om, at der skal en grundig undersøgelse til, før Robbie kan gå i gang med sit byggeprojekt. Og byrådet har netop besluttet at give Jimmy Page ret, så derfor må Robbies projekt udskydes.
Det er Robbie Williams godt gnaven over, for nu har det lange udsigter med at hoppe i swimmingpoolen med ungerne. Derfor har han blandt andet kaldt sin nabos adfærd for en psykisk sygdom, og hans sidste ord i denne sag er bestemt ikke sagt endnu, og måske ender det hele i en modbydelig retssag. Dyrt bliver det sikkert også, men det er næppe noget problem for de to velhavende musikere.
SE BILLEDET: Her er Medinas nye fyr
LÆS OGSÅ: Efter utroskab og brud: Scott Disick tilbage med ekskæresten