-
Vildt syn i Rungsted Havn: Janni og Karsten sammen igen
-
Private billeder: Se Janni og Jeppes romantiske solferie
-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
-
Striden fortsætter: Nu mødes Janni og Karsten igen i retten
-
Janni Ree: "Jeg er ked af det"
-
Ups! Janni afslører Jeppes sande alder
-
Janni Ree afslører ferieplaner
-
Janni Rees store lettelse: Naboen kom hende til undsætning
-
Janni Ree fyret
-
Kærlighed på toppen: Janni Ree og Jeppe Stokholm viser deres luksus penthouse frem
Nu er det slut: Sætter endnu en bolig til salg
Kendisfrisøren benytter sig ikke nok af sit sommerhus, og derfor sælger han nu ejendommen til anden side.
Der sker store ting i 61-årige Dennis Knudsens liv, da han for nylig har solgt sit hjem i Korsør, og nu har han også sat sit sommerhus i Højby i Nordvestsjælland til salg.
Herligheden er sat til salg for den nette sum af 3.495.000 kroner.
Det deler kendisfrisøren med SE og HØR, og da HER&NU møder ham til Janni Rees bogreception og 55 års fødselsdag satte han ord på beslutningen.
- Jeg bruger ikke sommerhuset særlig meget, og nu synes jeg, at børnene er så store, at det er vigtigt at finde nogle faste baser. Jeg er rigtig glad for, at vi har fået Thailand som base, hvor vi skal være tre måneder om vinteren, og nu leder jeg også efter hus, hvor vi skal være, siger han.
Dennis Knudsen har da også allerede et par huse i kikkerten, som ligger nord for København.
- Derudover har jeg også campingvogn, så hvis vi skal nå at være alle steder og holde ferie, så er sommerhuset overflødigt. Så jeg vil sælge nu her til foråret, fordi det er et godt tidspunkt at sælge, lyder det.
Dennis Knudsens hus i Thailand er at finde på ferieøen Koh Samui.
Du kan se hele interviewet med Dennis Knudsen øverst i artiklen.