-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Nyt tv-program fik reality-fyr til at tabe sig
Walid Bechara fik et chok, da han så sig selv på skærmen.
I dag er der premiere på det helt nye program med de to legendariske realitystjerner Martin "Dolken" Vinther og Walid "Knaldperlen" Bechara fra 'Kongerne'.
LÆS OGSÅ: Troy åbner op: Udsat for overgreb
Men hvor første afsnit af programmet for mange er et glædeligt gensyn med de to friske fyre fra Nordjylland, så var det ikke helt så glædeligt for Walid at se sig selv på skærmen igen.
- Martin og jeg så første afsnit på TV 2 Nord, og jeg kunne bare se, hvor fed jeg var blevet. Jeg kunne knap nok være på skærmen, så jeg tænkte, jeg må tabe mig. Det var en ret fed oplevelse at se sig på skærmen igen - bogstaveligt talt, lyder det med et grin fra Walid, som tilføjer:
LÆS OGSÅ: Væk med woke: Det gamle 'Paradise Hotel' vender tilbage
- Så jeg gik på slankekur og tabte mig 21 kilo. Så det bliver lidt sjovt at se afsnit to, for der var røget 18 kilo dengang, og i sidste afsnit var jeg 21 kilo lettere.
Artiklen fortsætter efter billedet, hvor man kan se Walids forvandling.
Derfor skal sønnen ikke se programmet
Det er dog ikke kun på kroppen og alderen, der er sket ændringer for Walid. Siden han sidste gang festede løs og gjorde tossede ting på de danske tv-skærme, er han blevet far, og i dag lever han et roligt liv med sønnen Marcus.
LÆS OGSÅ: Glædelig nyhed: Tvillingerne fra Holstebro gør tv-comeback
Marcus bliver dog ikke blandt de faste seere, selvom det nye program er mere lødigt end 'Kongerne'.
- Marcus har kun set traileren, og han synes, det var sjovt. Men han skal ikke se programmet, det er han for lille til, fortæller Walid, som alligevel ikke lader det, at han er blevet far, holde ham tilbage, når det kommer til tv.
LÆS OGSÅ: WOW: Heino og Cecilie kører efterforskerne rundt i manegen
- Det er svært for mig ikke at være mig selv, når jeg laver tv, men selvfølgelig tænker jeg, at der kommer en dag, hvor han kommer til at se det, men jeg er jo bare mig, og det kan og vil jeg ikke lave om på.
Se det første afsnit af ' Fedt man - Tur!' HER.