-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
På jagt efter speciel brudekjole: Christiane rejser til udlandet
Christiane Schaumburg-Müller har sat alt ind i jagten på den perfekte kjole.
Der er kun en måned til brylluppet mellem Christiane Schaumburg-Müller og hendes rige forlovede Daniel Åxman, 41.
LÆS OGSÅ: Her er guldherrernes smukke kærester og koner
Parret har planlagt et intimt, men luksuriøst bryllup med børn, familie og venner et sted i Danmark, men kjolen bliver udenlandsk.
– I overmorgen flyver jeg til London med min veninde og skal finde brudekjolen. Jeg vil prøve noget nyt. Vi skal giftes på rådhuset, så jeg skal være hvid brud, men i en knælang kjole eller dragt. Vi gifter os borgerligt først, og så får vi velsignet vores ægteskab religiøst til næste år. På den måde spreder vi også vores bryllupsglæde ud over et helt år, fortalte Christiane Schaumburg-Müller, 41, til Soeren le Schmidts modeshow hos Royal Copenhagen.
– Marts er ikke en særlig interessant måned, men så gør vi den interessant ved at holde bryllup der, og så skal vi holde bryllupsdag hvert år i marts, det kan jeg godt lide. Januar måned er jo interessant, fordi der har jeg har fødselsdag, og det plejer jeg at fejre i en hel uge.