-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Problemer efter "Forræder": Isolerede sig fuldstændig
Silje Nybye, som er den yngste deltager i TV 2-programmet "Forræder - Ukendt Grund", fik det svært efter programmet.
Der er ingen tvivl om, at deltagerne i anden sæson af det populære TV 2-program "Forræder" levede sig ind i scenariet. Seerne har indtil videre været vidne til flere kontroltab, tudeture og hæsblæsende diskussioner, og flere gange har det virket som om, at deltagerne helt glemte, at det var et spil under optagelserne.
LÆS OGSÅ: Lene Beier kæmper for at blive klar: Pengene fosser ud
Artiklen fortsætter under videoen...
Derfor er det heller ikke noget at sige til, at programmets yngste deltager Silje Nybye fik det svært, da hun kom hjem.
- Jeg havde det virkelig dårligt efter "Forræder". Jeg tror, det var fordi, man var så meget alene, og man gav så meget af sig selv. Jeg var helt færdig, fortæller Silje i "Marcus og Realitypanelet" og fortsætter:
Podcasten "Marcus og Realitypanelet" er leveret i samarbejde med Just Eat.
- Jeg sad bare alene i min lejlighed i to uger, og så kom mine veninder med mad til mig. Jeg brugte heller ikke min telefon efter. Jeg havde ikke lyst til at snakke med nogen.
LÆS OGSÅ: Efter lang kamp: Morten og Frederik deler stor nyhed
Silje Nybye forklarer, at hun var i en form for choktilstand. Heldigvis hjalp det, da optagelserne sluttede, og hun kunne dele sin oplevelse med de andre deltagere.
- Det hjalp mig meget at snakke med Stefan og Marc om det, fortæller hun og afslører, at de tre har brugt meget tid sammen efter optagelserne.
LÆS OGSÅ: "Forræder"-Janne flyttede meget som barn:
Jeg har aldrig været bange
Hør hele afsnittet af "Marcus og Realitypanelet" herunder:
Dette afsnit af "Marcus og Realitypanelet" er sponseret af Just Eat.