-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Remee om singlelivet: - Jeg nyder at være mig selv
Selvom der er masser af kærlighed i Remees liv, så er musiktalentet fortsat single.
En stor håndfuld kendisser var mødt op i Big Bio Nordhavn i sidste uge for at se premieren på 'Back to Black', der handler om den britiske sangerinde Amy Winehouse, der på tragisk vis døde i en alder af blot 27 år i 2011.
En af dem var Danmarks egen store hitmager Remee Jackman, der har sat sig for at få det optimale ud af sit liv, mens han har det.
– En eller anden dag, så slutter det hele, og så er du bare væk. Hvad gjorde du så med tiden? Og det er faktisk det eneste, jeg altid tænker på i alt, hvad jeg laver. At få det bedste ud af den tid, jeg har, slog den 49-årige iværksætter fast.
Han påpegede samtidig, at det, der bringer ham allermest lykke, er hans tre døtre. Emma på 25 år han har fra et tidligere forhold, samt toårige Lelou og Kenya på otte som han har med ekskæresten, modellen Mathilde Gøhler, 31.
– De er helt fantastiske. De er mine yndlingsmennesker i verden. De er kærlige, afbalancerede, intelligente og stærke kvinder.
Selvom der er masser af kærlighed i Remees liv, så er musiktalentet fortsat single.
– Lige nu nyder jeg faktisk bare for første gang i rigtig mange år at være mig selv. At finde ud af hvad jeg egentlig vil med et forhold. Jeg er gået fra det ene til det andet igennem tyve år uden stop, forklarede Remee.
Selvom han med egne ord synes, at det er både sundt og angstprovokerende at bruge tid på at kigge indad, så mener han, at det er nødvendigt. Man skal spørge sig selv, hvorvidt man ville have lyst til at være sammen med sig selv.
– Det kan godt betale sig at arbejde lidt med sig selv. Jeg gad godt at være sammen med mig selv, men dermed ikke sagt, at der ikke stadig er noget at arbejde på.
LÆS OGSÅ: Michael og Maria afslører ny graviditet