Rikke Gøransson i byen uden baby: Det er skidedejligt

"Paradise Hotel"-værten blev mor for første gang i sommer.

Tilbage i juli blev Rikke Gøransson mor for første gang til pigen Rio sammen med sin kæreste Bruno Conceica.

LÆS OGSÅ: Heino og Cecilia i hedt øjeblik til Reality Awards

Derfor er det da heller ikke blevet til mange aftenener ude for den 38-årige "Paradise Hotel"-vært, siden hun fødte i sommer - lige indtil i aften. For i aften er Rikke Gøransson nemlig taget i byen alene og det er kærkomment for hende. 

LÆS OGSÅ: Derfor er Janni blevet alene

- Det er skidedejligt at være her uden baby, lyder det grinende fra tv-værten, da vi møder hende på den røde løber til Reality Awards.

Og med den nye titel som mor, skal Rikke da også finde sig tilpas i den nye tilværelse.

- Jeg glæder mig også til at komme hjem til min baby igen, så det er lidt det der med ny identitet, og hvem er man så, og hvordan er det at være ude uden (sin baby, red.)? Heldigvis har hun verdens bedste far, så jeg trygt kan komme ud. De har kørt mig herud og kommer og henter mig igen, så det føles skønt, afslutter Rikke.

LÆS OGSÅ: Mads Hansen afslører: Kærligheden blomstrer