-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Rosa: Det er slut med Louise Hjort
Der er ikke længere en romantisk forbindelse mellem Louise og Rosa, men Rosa har fundet en ny at kaste sin kærlighed på.
Det var en veloplagt Rosa Hatting, der dukkede op til 'Vi elsker' lørdag, og måske er der en rigtig god grund til det store smil på 'Paradise'-deltagerens læber. Da snakken faldt på hendes kærlighedsliv blev smilet i hvert fald endnu større.
LÆS OGSÅ: Nynne Larsen taler ud om forhold til Peter
- Det går rigtig godt. Jeg ved ikke, hvad jeg må sige. Jeg er først lige blevet ordentlig single, så nu er jeg begyndt at date rundt igen. Der er et sødt menneske, fortæller Rosa og tilføjer, at det ikke er en, hun har datet før.
Således slår hun altså også fast med syvtommersøm, at hun ikke længere har en romantisk relation til Louise Hjort.
- Jeg tror bare, nogle gange passer man ikke sammen. Jeg elsker hende af hele mit hjerte. Vi er stadig venner, men der er ikke mere romantik imellem os, fortæller Rosa.
LÆS OGSÅ: Kronprinsen fester løs på Smukfest: Backstage-kongen
Rosa og hendes nye flamme har set hinanden i en måneds tid, og hun afslører, at det er en offentlig kendt person, men ikke en reality-deltager.
Hør hele interviewet med Rosa øverst i artiklen.