-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Sara Bro efter operation: Det er en nervepirrende situation
Der er ingen tvivl om, at Sara Bro er ked af at være stoppet på 'Go' Morgen P3', selvom det er hendes eget valg.
Sara Bro, 44, kan ånde lettet op, efter hun forleden atter blev opereret som en del af det forløb, hun har været i igennem på grund af sin brystkræft.
LÆS OGSÅ: Storsmilende Sara Bro: Jeg har fået en ny kæreste
- Det går fint. Jeg blev opereret i torsdags, og det er gået fint, sagde hun, da hun forleden kom til premiere på Cirkus Summarum med sin syv-årige datter Miriam.
LÆS OGSÅ: ‘Forsidefrue’-babe vil være tættere på sin eks
I fredags sidste uge havde hun sidste dag på Go’ Morgen P3, hvilket var vemodigt for radioværten. Også selvom det var hendes egen beslutning:
LÆS OGSÅ: Geggo har været under kniven: Jeg ligner noget, der er løgn
- Jeg valgte selv at stoppe, fordi min læge sagde, det ikke var tilrådeligt (at lave morgenradio, red.). Når man er psykisk overbelastet, er det ikke så godt, at man ikke sover så meget. Det er en ond cirkel. Så jeg valgte at lytte til lægen efter et års tid. Men det er ikke sjovt at være nødt til at sige farvel til et arbejde, man elsker, uden at have noget nyt på hånden, lød det fra Sara Bro, der ikke ved, hvad hun skal fremover.
LÆS OGSÅ: Nikita Klæstrup: Her er min kæreste
- Efter sommerferien ved jeg ikke, hvad jeg skal. På en eller anden måde er det nervepirrende, men på den anden side er det egentlig også en mulighed for, at andre døre bliver åbnet. Men jeg er mega ked af, at jeg ikke skal lave programmet. Nu hvor hun er stoppet som vært, bliver der mere tid til at forkæle familien med sommerferie. Vi skal være i Tisvilde, og så skal vi til Ballen på Samsø en uge, fortsætter hun.
SØDT: Mopper var med til Mikkel Kesslers bryllup