-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
SE BILLEDERNE: 'Paradise'-vinder er blevet gift
Kirkeklokkerne ringede i weekenden for den tidligere paradiso.
Line Sofie Petersen var kun 18 år, da hun i 2009 vandt 'Paradise Hotel'. Dengang havde hun en romance med en anden deltager, men det døde ud, og to år efter mødte hun manden i sit liv, Chris.
LÆS OGSÅ: Natascha Linea må opgive drøm
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Rikke Gøransson fortæller om 'Paradise'
I 2017 friede kæresten til hende, da de fejrede hendes mors bryllup i Tyrkiet - se hele frieriet her. Den 8. februar året efter blev de gift for første gang, det skete dog på rådhuset og i al hemmelighed, da de havde to børn og skulle købe et hus. Parret har hele tiden vidst, at de senere ville holde et brag af en fest.
Det store bryllup endte dog med at blive aflyst på grund af corona, men nu skulle det være, og lørdag kunne Line Sofie og Chris så endelig sige ja til hinanden for anden gang efter mere end 12 års forhold.
LÆS OGSÅ: Mai Manniche trækker stikket
- WE DID IT. Det var uden tvivl verdens nemmeste JA! Tænk at få lov til at gifte sig med sin bedste ven for anden gang. Det var så ubeskriveligt en dag/aften/nat. Jeg skal lige lande ovenpå den vildeste dag ever, skriver Line Sofie i et opslag på Instagram og fortsætter:
LÆS OGSÅ: 'Ex on the Beach'-stjerne er blevet single
- Og nåh ja…. Så skal min mand og jeg til Paris i morgen, hvor vi skal være til på lørdag, KUN OS TO. Vi skal bare nyde hinanden, spise god mad, opleve smukke Paris og kysse hinanden en million gange. Fik jeg sagt, at de har lovet 30+ grader i Paris i næste uge? Det bliver så dejligt jo.
Gæsteoptræden fra Pilou Asbæk
Overfor Realityportalen / HER&NU fortæller Line Sofie, at de ikke kunne have haft en bedre dag og fest.
LÆS OGSÅ: Glædeligt gensyn: Derfor er Mikkel tilbage i ’Robinson’
- Alt gik bare så perfekt, der var virkelig ikke en finger at sætte på noget. Alt var så rørende, og specielt de mange taler vi fik fra familie og venner. Plus en lille bonus hilsen fra Pilou Asbæk. Vi er så taknemmelige og kan slet ikke forstå, det allerede er slut. Med alle de timer, tanker og planlægning, jeg har lagt i brylluppet, aner jeg ikke, hvad jeg nu skal tage mig til, fortæller Line Sofie med et grin.
LÆS OGSÅ: Nygifte Oh Land: Tager eksmanden med på ferie
I opslaget viser Line Sofie en række flotte billeder frem fra deres kærlighedsfest. Se billederne herunder.