-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
SE BILLEDERNE: Så hot er Medina
Pop-dronningen smider kludene, og der er ingen tvivl om, at hun gør det ganske godt.
Hun har i mange år vist sig særdeles letpåklædt frem på de sociale medier. Så springet var ikke stort for Medina, da hun for nylig lancerede sin egen undertøjsserie i samarbejde med Missya.
Og som billederne antyder, har Medina da heller ikke noget at skamme sig over rent kropsligt. Popdronningen, der fylder 35 år 30. november, holder sig i fænomenal form – blandt andet ved hjælp af yoga, har hun tidligere afsløret.
Derfor havde Missya ikke brug for at hyre en model til at vise Medinas egen serie frem, da den skulle præsenteres på en levende model. Den klarede Medina selv.
LÆS OGSÅ: Medina åbner op: Sådan går det med kærligheden
Hun er ellevild med at have været med til at skabe den.
– Endelig får jeg lov til at designe og lave badetøj og lingeri, som jeg selv har ønsket at have i mit klædeskab længe. Når man ikke kan finde det, må man jo lave det selv. Jeg elsker mit samarbejde med Missya, fordi jeg får frie hænder til at lave lige det, jeg ønsker. Jeg er så stolt af vores, første kollektion og kan slet ikke vente med at vise jer de næste mange kollektioner, der er i gang med at blive skabt, har hun tidligere fortalt.
Den nye Medina-kollektion er ude i butikkerne nu.
Se de frække billeder af Medina øverst i galleriet.
LÆS OGSÅ: Caroline Fleming smider tøjet
LÆS OGSÅ: Derfor er Ulla og Brian ikke sammen i dag