-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
SE VIDEOEN: Sådan var det første møde med datteren
Det gik over al forventning, da Jasmin og Mikas elskede hund, Baloo, for første gang skulle møde Elina.
Søndag 21. april blev dagen, hvor Jasmin Lind og Mika Schultz blev forældre for første gang, da datteren Elina kom til verden. Parret har i forvejen hunden Baloo, men han blev passet under og i dagene efter fødslen.
LÆS OGSÅ: 'Ex on the Beach'-stjerne afslører graviditet
Nu er Baloo dog kommet hjem, og Jasmin og Mika har delt den sødeste video af Baloos første møde med sin nye "lillesøster".
LÆS OGSÅ: Folketingsmedlem har mistet sin nyfødte datter
- Baloo møder Elina for første gang. Sødeste reaktion, han skal nok blive en god storebror, lyder det i teksten til videoen.
Efterfølgende har Mika fortalt på Instagram, at man kan mærke på Baloo, at han søger Mika mere og skal trøstes, fordi Jasmin er nødt til at amme og være hud mod hud med Elina.
LÆS OGSÅ: Er Sarah og Türker gået fra hinanden?
Se den søde video af første møde her: