-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Selmani har stort håb for 'X Factor'-finalen
Finalisterne krydser fingre for, at søsteren kan overvære den store aften i Randers.
Da Selmani-brødrene i sidste uge havde deres søster, Diellezä Selmani, med på scenen, var det med is i maven - eller i hvert fald en baby for sidstnævntes vedkommende.
En baby, der når som helst kunne melde sin ankomst. Familien er dog ikke blevet beriget med endnu et medlem endnu, afslører brødrene.
LÆS OGSÅ: Efter exit: 'X Factor'-deltagere finder sammen
- Vi er faktisk ikke blevet onkler, jeg tror, vi har skræmt baby, så den tør ikke helt komme ud, fortæller Rinor til HER&NU/Realityportalen, mens Arbnor stemmer i:
- Vi holder os til terminen, tror jeg.
Søsteren, der har termin 9. april, risikerer altså at misse sine brødre i den store finale, der som bekendt løber af stablen 5. april i Arena Randers.
Derfor krydser brødreparret da også fingre for, at den lille ny lader vente på sig, så søsteren kan komme med til finalebraget.
LÆS OGSÅ: 'X Factor'-deltagerne afslører særlige ritualer: Synger i et kosteskab
- Det er ikke noget, jeg regner med. Det er noget, jeg håber - også, fordi jeg ved, at hun vildt gerne vil med og se hele showet, lyder det fra Arbnor.