-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
-
Sommerfugle kan være et tegn fra den åndelige verden – her er, hvad de betyder
-
Mangler du ro i hverdagen? Her er 5 meditationer, du kan prøve
Stor arv efter Morten Grunwald: Millionformue til Lily
Lily kommer bestemt ikke til at mangle noget økonomisk i fremtiden.
Lily Weiding behøver ikke at frygte for sin økonomiske fremtid, efter hendes elskede mand, Morten Grunwald, gik bort den 14. november.
For 'Olsen-banden'-stjernen levede et fornuftigt liv uden de store udskejelser, og derfor har han sikret sin kone efter sin død.
Parret købte i august 2013 en 172 kvadratmeter stor ejerlejlighed i Skodsborgparken, og modsat mange danskere havde parret ingen gæld i deres bolig.
LÆS OGSÅ: Morten Grunwalds enke efter dødsfaldet: Jeg er i et tomrum
LÆS OGSÅ: HUSKER DU? Her er historien om Ove Sprogøe
Tilbage i 2013 gav de 4.249.000 kroner for den gigantiske lejlighed, men i dag er den langt mere værd, efter at huspriserne er eksploderet i København.
Ud fra kvadratmeterprisen på tilsvarende lejligheder i Skodsborgparken vil Lily kunne sælge lejligheden for omkring 12,7 millioner kroner, hvis hun ønsker at flytte til et mindre sted og bruge overskuddet i sin nye dagligdag.
Med en gældfri lejlighed kan hun stikke det store beløb direkte i lommen og aldrig mere skulle bekymre sig om økonomien.
LÆS OGSÅ: ‘Olsen Banden’-Kjelds enke: Jeg tænker på ham hver dag
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Brian Mørk deler sin sorg:
LÆS OGSÅ: Lise Nørgaard om omstridt ‘Matador’-scene: Den findes IKKE!
Morten Grunwald elskede sin tilværelse i Skodsborgparken. I juli måned sidste år sagde han således til HER&NU:
- Der findes ikke noget bedre sted end Skodsborg, hvis vejret er godt.
LÆS OGSÅ: Historien bag villaerne i Matador – dengang og nu
LÆS OGSÅ: ‘Matador’-stjerne står frem: Jeg blev voldtaget