-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Stor dag for Pelle Hvenegaard: Ny bog på vej
I dag er en stor dag for Pelle Hvenegaard.
Det er en rørt Pelle Hvenegaard, der langt om længe har lagt sidste hånd på hans næste bog, 'Kære Ukhona - det her skal du vide, hvis jeg skulle dø i morgen…'.
LÆS OGSÅ: 'Årgang 0'-stjerne hasteopereret efter uheld
I et opslag på Instagram fortæller Pelle, at en stor byrde har løftet sig fra hans skuldre, da han i dag har sendt det første udkast af sin bog til gennemlæsning ved forlaget.
- Det er en bog, der først og fremmest er skrevet til min datter. Og nu er den færdig. Nu har hun den. Så skal der sikkert rettes en masse, inden I andre kan få lov til at læse med, men den ligger klar til hende, hvis jeg nu skulle dø i morgen, og det er det, der har været hele målet, siger Pelle.
LÆS OGSÅ: Anne Plejdrup har taget stor beslutning: Alt skal væk
Resten af dagen - og resten af december - skal bare nydes, og det er Pelle mere end klar til.
- Nu skal jeg klippes og barberes, og så skal jeg have verdens længste lur. Og så skal jeg bare nyde at gå uden den der kæmpe rygsæk, eller hvad jeg nu skal kalde det. Jeg er lidt tom for ord. De er jo skrevet ned alle sammen, afslutter han.
LÆS OGSÅ: Svær tid for Søren Østergaard: Ramt af Parkinsons Sygdom
Du kan se hele opslaget herunder.