-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Tilstår indbrud hos Caroline Fleming
To unge mænd har onsdag tilstået indbrud hos tv-baronessen.
For et halvt år siden oplevede Caroline Fleming indbrud i sin villa i Hellerup. I dag er der faldet dom i afgørelsen, hvor to unge mænd fra Aarhus har tilstået i byretten i Lyngby. Det oplyser B.T.
LÆS OGSÅ: Dennis står fast: Jeg har sagt sandheden
Artiklen fortsætter under videoen.
Ved indbruddet stjal de to mænd for intet mindre end tre millioner kroner. Det var dog ifølge mændene på 27 og 28 år tilfældigt, at indbruddet blev begået hos Caroline Fleming.
Mens manden på 28 år fik to års fængsel, fik hans 27-årige kammerat en noget billigere straf på halvandet års fængsel. Begge mænd tog imod deres dom ifølge mediet.
Det har været et hårdt år for Caroline Fleming, der foruden indbrud også har oplevet et brud i kærlighedslivet. I februar offentliggjorde Caroline, at hun og Henrik Lind var gået fra hinanden.
- Livet og kærlighed går desværre ikke altid, som vi ønsker og drømmer om. Men med mod og et åbent hjerte vil der altid være nye eventyr i horisonten, lød det håbefuldt fra Caroline Fleming dengang.