-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Vender tilbage til skærmen: Ole elsker Danmark
Ole Henriksen er inden længe aktuel i en ny programserie, efter han er vendt hjem til Danmark.
Efter 50 år i USA er Ole Henriksen vendt hjem til Danmark, hvor han sammen med sin mand, Lawrence Roberts, har købt og indrettet en superlækker lejlighed på 325 kvadratmeter i hjertet af København.
Forleden optog TV2 Fri de sidste afsnit af serien 'Ole elsker Danmark', der har premiere 30. oktober, i det nye hjem, hvor han holdt housewarming for en kreds af venner.
LÆS OGSÅ: Strid mellem ‘Forsidefruer’-stjerner: Amalie lagt på is
– Det har været et kæmpe eventyr, og jeg er blevet nyforelsket i Danmark. Jeg er begyndt at skrive på dansk igen, og det går faktisk fint, siger Ole Henriksen om sin tilbagevenden til hjemlandet.
I serien følger vi cremekongen besøge steder fra sin opvækst i Danmark, inden han i 1969 drog til Los Angeles. Den 68-årige kosmetolog har dog bevaret en lejlighed i Los Angeles, hvor forretningseventyret startede i 1975. Dengang åbnede han en skønhedsklinik, der siden har fået adresse på Sunset Boulevard i Beverly Hills.
Skønhedsprodukterne under eget navn har siden opnået stor succes på verdensplan. Sidste år steg omsætningen med 50 procent.
LÆS OGSÅ: Midt i stor familiestrid: Mikkel og Lea udfordrer Geggo og Linse