-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
WOW: Så meget har 'Bachelorette'-Adams tænder kostet
Der er sket noget med Adams smil, men det har ikke været billigt.
Til premieren på 'Paradise Hotel' vrimlede det med kendte gæster, en af dem var Adam Sandgaard fra 'Bachelorette', som det seneste år har gennemgået en vild forvandling.
LÆS OGSÅ: Daniel afslører: Havde en kæreste på 'Paradise Hotel'
I 'Bachelorette blev han blandt andet kendt for sit skæve smil, men nu sidder hans tænder som perler på en snor, og det er han ikke bleg for at åbne op omkring.
LÆS OGSÅ: Stor nyhed fra 'Flokken'-par
På Instagram har han tidligere fortalt, at det har været en af hans helt store usikkerheder, og som 17-årig forsøgte han at få bøjle på, men det kunne han ikke, da det var udelukkende et kosmetisk problem. Derfor har han da også måttet gribe i lommerne for at få rettet tænderne.
- Jeg har givet omkring 40.000. Det er en usynlig bøjle, så man har løbende kunnet se ændringerne. Jeg er mega glad for det, og pengene skal ikke være et problem, hvis jeg er glad for det her hver dag hele mit liv, så er det det værd, fortæller Adam, og tilføjer:
LÆS OGSÅ: Anders Breinholt scorer nyt job
- Det er udelukkende kosmetisk, og det er noget, jeg har overvejet længe, men det er svært at få en objektiv mening omkring ens udseende, for ens venner og familie siger: Det er meget charmerende, så det er svært at få den objektive mening.
LÆS OGSÅ: Landstræneren frygter ikke fyring: Det er ligemeget med mig
Derfor blev det Adams egen mening, der var afgørende, og da han havde set sig selv på skærmen, tog han beslutningen.
- Og når jeg ser tilbage på 'Bachelorette', selvom det kun er halvandet år sidene, jeg føler, jeg har ændret mig meget både på udseendet og personligt. Men jeg føler, jeg er et sted i dag, hvor jeg er rigtig glad. Jeg er et andet sted i dag, end jeg var dengang, fortæller han.
Hør Adam fortælle mere om sine tænder i videoen øverst i artiklen og herunder: