-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Frederik og Mary på tv-optagelser: Besøgte møntvaskeri
Thamina Rauf fik taget billeder med både Frederik og Mary, da de sidste tirsdag besøgte et møntvaskeri på Amager.
Der var fint besøg på møntvaskeriet på hjørnet af Østrigsgade og Bulgariensgade på Amager i tirsdags. Et par timer efter de havde været til Folketingets åbning, dukkede kronprins Frederik og kronprinsesse Mary pludselig op. Uden vasketøj, men med et tv-hold i hælene.
Kronprinsparret var i vældigt humør og fik en sludder med flere af de lokale og forbipasserende, inden de smuttede indenfor.
– Det var en meget stor oplevelse. De var enormt søde og venlige, fortæller Thamina Rauf, der fik taget billeder med både Frederik og Mary.
LÆS OGSÅ: Kronprinsparrets børn flytter til udlandet
Kronprinsesse Mary fik også Thaminas 15 måneder gamle datter, Sophia, på armen et kort øjeblik.
Det har ikke været muligt at få oplyst, hvilke tv-optagelser Kronprinsparret medvirkede i, men det er nærliggende at tro, at det drejer sig om et indslag til Kronprinsparrets Priser, der skal sendes fra Odeon i Odense lørdag den 2. november kl. 21.00.
LÆS OGSÅ: Kongehusets snedige finte: Joachim og Maries hemmelige liv i Paris
Herunder kan du se de søde billeder: