-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Kommer til finalen
Der bliver royal støtte, når håndboldherrerne skal kæmpe for EM-guldet i dag.
Der er ingen tvivl om, hvem der er kongehusets største sportsfan, men alligevel må han i denne omgang overlade pladsen til sin hustru.
LÆS OGSÅ: Casanova bryder tavsheden: Jeg trækker mig
Når det danske herrelandshold i dag spiller EM-finale i Lanxess Arena i Köln, bliver det nemlig uden deltagelse af landets nye konge. Til gengæld vil dronning Mary være at finde på tilskuerpladserne, det fremgår af kongehusets kalender.
Tidligere har Frederik ellers været klar med hep og klap, når de danske håndboldherrer kæmpede om guldet - senest ved VM-finalen i Stokholm sidste år, hvor Danmark blev verdensmestre for tredje gang. Men sådan bliver det altså ikke denne gang, hvor kongen må nøjes med at følge kampen på tv.
Kong Frederik har dog en udelandstur i sigte i næste uge, når turen går til Polen, hvor han står i spidsen for en dansk erhvervsdelegation i Polen.