-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Ny anfører på fodboldlandsholdet: Daisys drenge
Det danske herrelandshold fik fint besøg, da dronningen troppede op iført roligan-uniform.
Det danske herrelandshold i fodbold har altid nydt stor opbakning fra kongehuset, men i sidste uge mødte den største danske roligan personligt op i træningslejren i Helsingør forud for kampen mod Frankrig.
Iklædt kongelig ”roligan-uniform” i de rød-hvide farver overraskede dronning Margrethe efter eget ønske de danske landsholdsspillere og trænerstaben.
LÆS OGSÅ: Linse om familiestrid: Beskederne er fremprovokeret
Efter at have fået overrakt en landsholdstrøje med 'Daisy 1' på ryggen af træner Kasper Hjulmand blendede dronningen flot ind mellem stjerner som Yussuf Poulsen, Kasper Schmeichel og Simon Kjær i holdopstillingen, da der skulle tages billeder.
LÆS OGSÅ: Kongehuset reagerer: Vi er dybt rystede
Besøget i Helsingør var det første officielle besøg på årets sommertogt med kongeskibet Dannebrog, og dermed er årets sejlsæson skudt i gang. Og som det danske vejr er mest, så skiftede ndet dagen igennem mellem strålende solskin og styrtregn, men dronningen var klædt på til lejligheden, og det blev en herlig dag i Helsingør.
LÆS OGSÅ: Mary i Bangladesh: Spreder håb og glæde
Majestæten blev kørt i lukket karet fra Kongekajen, hvor Dannebrog lagde til, til modtagelse på rådhuset, og udover besøget i landsholdslejren besøgte hun også biblioteket på Kulturværftet, biotekselskabet Bavarian Nordic, chokoladefabrikanten Peter Beier og snedkeriet Egeværk.