-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
‘Årgang 0’-Rachel fylder 19 år: Sådan skal dagen fejres
Det er en stor dag for 'Årgang 0'-stjernen, der i dag kan fejre sin 19 års fødselsdag.
I år 2000 kom lille Rachel Ellebye til verden, og i dag fylder ‘Årgang 0’-deltageren 19 år.
Siden hun blev født, har vi fulgt med i Rachels liv på skærmen i det populære TV 2-programmet, men på tirsdag bliver det sidste gang, der ruller et afsnit med de tre stjerner, Christian, Stephanie og Rachel, over skærmen. 'Årgang 0'-stjernerne er nemlig blevet voksne, hvilket betyder, at de nu skal til at leve et liv helt uden kameraer i ryggen.
GALLERI: Kan du huske ‘Årgang 0′-børnene som små?
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan høre Oliver Bjerrehuus fortælle om sin kærlighed til Gunnvør
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: ‘Årgang 0’-stjerne har fundet kærligheden
Som vi kunne se i denne omgang af 'Årgang 0', fejrede Rachel sidste år sin 18 års fødselsdag på en CISV-lejr på Island, og også i år skal noget af fødselsdagen tilbringes udenlands:
- Jeg startede allerede min fødselsdagsfejring i går med at tage på Bertels Salon med mine veninder fra kostskolen; Maggie, Emma, Alice, Ronja, Anna, Sophia, Laura og Anne Sofie, for at spise cheesecake. I dag har jeg undervisning indtil klokken 14, og så rejser jeg i aften til Berlin med Eirik (Rachels kæreste red.), hvor vi skal være indtil tirsdag, fortæller en glad Rachel til Realityportalen.dk.
LÆS OGSÅ: ‘Årgang 0’-stjerne forlader kæresten og flytter hjem
LÆS OGSÅ: ‘Årgang 0’-Emma åbner op om exit: Jeg var syg hver eneste gang
- Jeg har ikke fået så mange gaver endnu, da jeg ikke har været hjemme endnu. Men jeg ønsker mig virkelig ikke særligt meget, da jeg virkelig er dårlig til at ønske mig noget. Af Eirik kunne jeg dog nok godt ønske mig en DKNY-parfume, forklarer Rachel, da hun bliver spurgt ind til sine gaver.
Rachel har ikke planlagt nogen fødselsdagsfejring med familien, da den helt store fejring skal holdes til maj, hvor hun bliver student.
Se sidste afsnit af ‘Årgang 0’ på tirsdag klokken 20.00 på TV 2.
LÆS OGSÅ: Forelsket ung mor klar til stort skridt med kæresten
LÆS OGSÅ: ‘Bryggen’-Didde i dyb sorg: Jeg har aldrig følt mig så alene