-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Michala Kjærs vilde handel: Sælger villaen
Formuen er i den grad vokset for 'Paradise'-hunkens forlovede, efter hendes seneste hushandel.
Juletiden er blevet ekstra sød for Michala Kjær. Janni Spies’ datter har ifølge Tinglysningen solgt sin villa i Hellerups mondæne ambassadekvarter for 12 millioner kroner.
LÆS OGSÅ: Fie Laursens nye fyr: Vi skal være sammen resten af livet
Huset, der er på 430 kvadratmeter i tre etager (heraf er de 139 kælder), købte Kjær i 2017 af sin mor for 6,375 mio. kroner. Hun havde selv erhvervet det som et forældrekøb i 2012 for 7,9 mio.
Handlen betyder, at Michala Kjær kan indkassere en skattefri gevist på 5,625 mio. kroner. Villaen er i øvrigt solgt i endnu en familiehandel, men det har ikke været muligt at få oplyst, hvem der nye, glade ejer er.
LÆS OGSÅ: Gunnvør: Jeg er forelsket
Den 30-årige millionær forventes snart at gifte sig med sin kæreste gennem to år, Patrick Brylov. For 10,1 mio. kroner købte parret tidligere i år sammen en otte-værelses villa i Hvidovre på 387 kvadradmeter med en tilhørende grund på 2.900 kvadratmeter. Håndværkere har siden foråret arbejdet på at sætte huset fra 1992 i stand, så det passer perfekt til parrets behov.
LÆS OGSÅ: DET SÅ DU IKKE PÅ TV: ‘Paradise’-vinder tog vild hævn